Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2019  :  

Milí zákazníci.  Dovoľujeme si vás informovať že rastliny zasielame aj počas jesennej sezóny. Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

 Momentálna doba dodania rastlín sa môže pohybovať cca 2 týždňe od objednania.

 

 

Bursera fagaroides - Kopál

Cena 9.95
Dostupnosť: dostupný opäť od júla
Cena bez DPH: 8.29
Kód produktu: 01711
Výrobca: INEX plant
KS

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť až po termíne ( Apríl ) 15.04. Ak nechcete takú dobu čakať , odporúčame vám vytvoriť si dve nezávislé objednávky ktoré vám doručíme v rozličných termínoch.

Kopál – aromatický púštny ker zo severného Mexika, najbližší príbuzný známeho myrhovníka z Abesínie, ktorý poskytuje vonnú liečivú kopálovú živicu. Túto živicu indiáni v severomexických štátoch používali ako kadidlo na obetu bohom ale aj na liečebné účely. Je známe, že kopálová živica má mimoriadne liečivé a dezinfekčné účinky na rany, odreniny, krvácajúce ďasná a opuchy, na ktoré sa aplikuje v podobe liehovej tinktúry. V byte je navyše kopál veľmi dekoratívna, tzv. kaudexná rastlina – teda rastlina ktorá má zhrubnutý kmeň. Kopál je mimoriadne odolný voči suchu, pretože rastie v polopúštnych oblastiach. Celé zimné obdobie prečká rastlina v chladnejších podmienkach v bezlistom stave, pri absolútnom suchu. Na jar, v marci začneme kopál opäť polievať a zakrátko sa krík zazelená novými sviežimi listami. Živica sa zberá až zo starších rastlín jemným povrchovým narezaním kôry na hrubom kmeni. Živica tuhne do malých zrniečok, ktoré sa po istom čase zberajú. Okrem tohto druhu rastie v celej tropickej Amerike množstvo iných druhov kopálu, z ktorých každý má nejaké liečebné či sakrálne využitie.