Naposledy zobrazené

 

Zmena zasielania živých rastlín jesenná sezóna 2021  :  
Milí zákazníci.  Rastlina je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny majú svoju sezónu a sú z rôznych klimatických pásiem preto nie je možné niektoré rastliny poslať v jednej zásielke a je nutné v záujme čo najlepšieho ujatia rastliny zásielku rozdeliť . Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň preto sa rastliny nezničia následkom sucha alebo sparenia. Upozorňujeme že rastliny nie sú parfém , elektronika alebo oblečenie preto vybavenie objednávky môže trvať dlhšie ako pri neživom tovare.

Ďakujeme za porozumenie :-)

 

 

Bursera fagaroides - Kopál

Kód produktu: 01711
Výrobca: INEX plant
Dostupnosť: zasielame od apríla
Cena bez DPH: 8.29
9.95
KS

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť až po termíne ( Apríl ) 15.04. Ak nechcete takú dobu čakať , odporúčame vám vytvoriť si dve nezávislé objednávky ktoré vám doručíme v rozličných termínoch.

Kopál – aromatický púštny ker zo severného Mexika, najbližší príbuzný známeho myrhovníka z Abesínie, ktorý poskytuje vonnú liečivú kopálovú živicu. Túto živicu indiáni v severomexických štátoch používali ako kadidlo na obetu bohom ale aj na liečebné účely. Je známe, že kopálová živica má mimoriadne liečivé a dezinfekčné účinky na rany, odreniny, krvácajúce ďasná a opuchy, na ktoré sa aplikuje v podobe liehovej tinktúry. V byte je navyše kopál veľmi dekoratívna, tzv. kaudexná rastlina – teda rastlina ktorá má zhrubnutý kmeň. Kopál je mimoriadne odolný voči suchu, pretože rastie v polopúštnych oblastiach. Celé zimné obdobie prečká rastlina v chladnejších podmienkach v bezlistom stave, pri absolútnom suchu. Na jar, v marci začneme kopál opäť polievať a zakrátko sa krík zazelená novými sviežimi listami. Živica sa zberá až zo starších rastlín jemným povrchovým narezaním kôry na hrubom kmeni. Živica tuhne do malých zrniečok, ktoré sa po istom čase zberajú. Okrem tohto druhu rastie v celej tropickej Amerike množstvo iných druhov kopálu, z ktorých každý má nejaké liečebné či sakrálne využitie.