Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Pravý eukalyptus

Cena 6.00
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 6.00
Kód produktu: 1341
Výrobca: INEX plant

Najznámejší a snáď najtypickejší eukalyptus, ktorý pochádza z juhovýchodnej a východnej časti Austrálie, kde dorastá do výšky aj 50 metrov, najvyššie exempláre na ostrove Tasmánia vraj dosahovali výšku aj viac ako 100 metrov. V súčasnosti je najvyšším eukalyptom strom z Tasmánie vysoký 90,7 metra. Eukalypty sú zaujímavé tým, že v rôznom období života vytvárajú rôzne tvary listov. V mladosti sú listy tohto druhu oválne, šedomodré, kým v dospelosti vytvára úplne iný typ listov kopijovitého tvaru sfarbených viac do zelena. Každý eukalyptus má svoju charakteristickú vôňu a ani tento druh nie je výnimkou. Jeho vôňa sa opisuje ako mentolová a silice ktoré sa z neho destilujú majú široké využitie v medicíne a parfumérii. Podobne ako aj iné druhy eukalyptov, aj tento druh uvoľňuje do ovzdušia množstvo prospešných bioaktívnych zlúčenín – fytoncídov, ktoré dezinfikujú ovzdušie a likvidujú patogénne mikroorganizmy. Šedomodré listy pravidelne rastúceho stromčeka ozdobia terasu alebo balkón v lete. Čerstvé listy naložené do oleja sú tým najúčinnejším mazadlom na poranenia rôzneho druhu, ranky na koži sa rýchlo hoja a neinfikujú. Z listov sa v Austrálii varí bylinný liečivý čaj. Pri pestovaní vyžaduje tento stromček podobne ako aj iné druhy priame slnečné svetlo a v lete bohatú zálievku. Rastie rýchlo a dobre znáša rez.