Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Palisander kočinčínsky

NOVINKA
Cena 10.00
Dostupnosť: skladom +2
veľkosť:
K9 (10 a viac cm)
Cena bez DPH: 8.33
Kód produktu: 26201
Výrobca: INEX Plant
Záručná doba: 24 mesiacov

Tropické vzácne drevá boli už oddávna mimoriadne cenené a vyhľadávané ako surovina pre luxusnú dekoráciu palácov, výrobu drahého nábytku či módnych doplnkov. Spomedzi rôznych driev je veľmi známym a vyhľadávaným aj palisandrové alebo tzv ružové drevo ktoré poskytujú stromy z rodu Dalbergia rastúce v tropických oblastiach Ameriky , Afriky i Ázie. Kočinčínsky palisander ktorý je v prírode takmer vyhubený bol v minulosti mimoriadne žiadaným drevom tmavočervenej farby, vysokej hustoty a vyznačoval sa jemnou vôňou ruží kvôli ktorej panovníci v Juhovýchodnej Ázii odkiaľ pochádza vynakladali veľké úsilie aby vyťažili čo najviac stromov ktoré boli nielen v Európe veľmi žiadané. Z tohto dreva sú vyrobené tie najkrajšie kusy nábytku ktoré zdobia zámky a paláce po celej Európe, vysokú cenu má však kočinčínsky palisander aj v Číne či vo svojej domovine – Thajsku, Vietname, Kambodži či Barme. V súčasnosti je však už jeho ťažba zakázaná a stromy sú pod zaslúženou prísnou ochranou. Rastliny sa množia len zo semien pestovaných stromov a vysádzajú sa opäť na miesta kde boli pred desiatkami rokov  zničené chamtivými obchodníkmi. Rastlina sa u nás dá ľahko pestovať v byte v podobe menšieho stromčeka či bonsaja na slnečnom okne v celoročne teplej izbe.