Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Myroxylon balsamum var. balsamum -Balzamovník Tolú

Cena 15.00
Pôvodná cena 18.75, Zľava 20 %
Dostupnosť: skladom +5
Cena bez DPH: 12.50
Kód produktu: 2241
Výrobca: INEX plant

Strom balzámovníka Tolú rastie oddávna v severnej časti Južnej Ameriky, najmä v povodí rieky Magdalena v Kolumbii neďaleko mesta Tolú. Po narezaní kôry kmeňa z neho pomaly vyteká jantárovo sfarbený živicový balzám, ktorý na vzduchu tuhne na krehkú hmotu, ktorá vonia ľahko po vanilke. V Južnej Amerike sa balzám Tolú používa po tisícročia na lekárske a rituálne účely. Mimoriadne hojivé účinky na rany a dezinfekčné vlastnosti balzámu využivali už Inkovia. Jeho liečivé vlastnosti neostali samozrejme utajené ani Španielom, ktorí ním pri svojich dobyvačných výpravách liečili obtiažne sa hojace rany, poranenia a odreniny. Ešte aj dnes považujú domorodí obyvatelia tento balzam za všeliek. Patrí aj medzi oficiálne uznané lieky, hoci sa predpisuje len málo. Guličky balzámovej živice sa totiž dajú rozpustiť v alkohole a takto sa dá pripraviť tinktúra veľmi účinná ako kvapky pri kašli alebo bronchitíde. Tento balzam krásne sladko vonia a často sa používa miesto kadidla v chrámoch, a to najmä v južnej Amerike. V kultúre vyžaduje balzámovník veľa tepla a svetla, pravidelnú zálievku v zime trocha znížime. Vzácna a v našich podmienkach neznáma rastlina.