Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Hadia graviola

Cena 12.50
Pôvodná cena 15.06, Zľava 17 %
Dostupnosť: skladom +2
Cena bez DPH: 10.42
Kód produktu: 211121
Výrobca: INEX plant
KS

Príbuzná graviole z Amazónie je tento druh anony predstaviteľom nížinných pralesných druhov ktorým podobne ako graviole vyhovuje celoročné teplo a vlhko. Vyskytuje sa predovšetkým v oblasti Karibiku, na severe Južnej Ameriky a v Strednej Amerike až po Guatemalu. Plody sú veľké asi ako jablko, veľmi sladké a chutné (niekedy sa nazýva aj cukrové jablko) a pokryté veľkými šupinami, kvôli ktorým sa niekedy nazýva aj hadia graviola. Okrem toho že je to ovocný druh, je tento druh tiež v pozornosti vedcov, kvôli obsahu anonacetogenínov v listoch, kôre a aj plodoch. Zloženie a zastúpenie jednotlivých anonacetogenínov sa však od gravioly líši. V hadej graviole sa vyskytuje napr. aj anosquamocín, ktorý zabraňuje metylácii H3 histónu, procesu, ktorý predchádza vývinu rakovinových buniek niektorých typov. Zasahuje teda na úrovni epigenetickej regulácie v procese onkogenézy. Hadia graviola a viaceré z nej získané acetogeníny sú teda silnými kandidátmi pre testy v nových nadväzných klinických štúdiách. Pestovateľov poteší hadia graviola predovštkým chutnými plodmi, ktoré sa na stromčeku vyvíjajú asi 4 až 5 rokom pestovania. Tak ako u všetkých druhov rodu Anona je lepšie pestovať aspoň dve rastliny pre dokonalejšie opelenie.