Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Euterpe oleracea "Pará Dwarf"- Acai, Superber

Cena 25.00
Dostupnosť: skladom +10
Cena bez DPH: 20.83
Kód produktu: 2371
Výrobca: INEX plant
KS

Jedna z najznámejších brazílskych paliem, je v súčasnosti mimoriadne obľúbená pre strapce drobných čiernofialových plodov ktoré majú výnimočnú nutričnú hodnotu. V Brazílii sa z týchto plodov vyrábajú džúsy, sirupy či pyré, prípadne sa jedia čerstvé. Ťažko vymenovať všetky pozitívne vlastnosti ktoré sa im pripisujú, istý je však veľmi vysoký podiel mikrovlákniny, až jedna tretina, ktorý spolu so silnými antioxidačnými účinkami je zodpovedný za silné antikarcinogénne účinky. Plody sú využívané ako dietetický doplnok pri chudnutí a samozrejme v kozmetike kde sa využíva ich mimoriadne bohatý vitamínový a minerálny obsah. Kultivar „Pará dwarf“ je špeciálne selektovaný kvôli nízkemu vzrastu, rodí už vo výške kmeňa 1 až 1, 5 metra a jeho plody sú väčšie s hrubšou dužinou ako pri plodoch zberaných z divo rastúcich paliem v pralese.