Naposledy zobrazené

 

Zmena zasielania živých rastlín jesenná sezóna 2021  :  
Milí zákazníci.  Rastlina je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny majú svoju sezónu a sú z rôznych klimatických pásiem preto nie je možné niektoré rastliny poslať v jednej zásielke a je nutné v záujme čo najlepšieho ujatia rastliny zásielku rozdeliť . Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň preto sa rastliny nezničia následkom sucha alebo sparenia. Upozorňujeme že rastliny nie sú parfém , elektronika alebo oblečenie preto vybavenie objednávky môže trvať dlhšie ako pri neživom tovare.

Ďakujeme za porozumenie :-)

 

 

Mrazuvzdorný granátovník

NOVINKA
veľkosť:
K9 (15 a viac cm)
Výrobca: INEX Plant
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 10.00
12.00

Len niektoré kultivary granátových jabĺk, ktoré pochádzajú z drsných podmienok Kazachstanu a Uzbekistanu je možné pestovať u nás voľne v záhrade, kde nielenže prezimujú, ale aj spoľahlivo rodia. Veľké, lahodné, sladké granátové jablká si teraz môžete dopestovať priamo v záhrade. Je vhodný pre výsadbu v oblastach Slovenska, na chránených stanoviskách.

Granátovník púnsky pochádza napriek svojmu názvu z Orientu (Himaláje, Irán , Afganistan), od staroveku sa však rozšíril do Stredomoria a napríklad na Cypre sa už v tom čase pestoval v okolí svätýň. Podľa cyperskej báje zasadila prvý granátovník na ostrove sama bohyňa lásky a krásy Afrodita, ktorá prišla z Orientu. Granátové jablko jej odvtedy bolo zasvätené a v starovekom svete patrilo medzi uznávané afrodiziaká. Plody a kvety stelesňujú oba póly sexuality – mužský aj ženský, ktoré bohyňa zjednocuje. Tiež sa traduje, že strom poznania bol práve granátovník a že zakázané biblické jablko bolo v skutočnosti jablko granátové. Najmocnejším afrodiziakom bolo práve granátové víno, ktoré sa z jabĺk v staroveku vyrábalo. Granátovník bol tiež veľmi dobre známy aj v starovekom Egypte, kde sa dostal asi v období Novej ríše. Granátové jabĺčka obsahujú množstvo minerálnych látok (vápnik, fosfor, železo, sodík, draslík) a vitamíny (thiamín, riboflavín, niacín a kyselinu askorbovú). Kôra granátovníka obsahuje vysoké množstvo trieslovín, kyselinu gallusovú a viaceré alkaloidy z ktorých niektoré pôsobia veľmi účinne proti črevným parazitom. Z kôry koreňa sa v staroveku tiež pripravoval nápoj poznania, ktorý sa varil z viacerých bylín sa svojím účinkom sa dal prirovnať k legendárnej amazonskej ayahuaske.  Krvavo červené kvety kvitnú na stromčeku celé leto a z niektorých sa vyvíjajú chutné plody, ktoré dozrievajú na rastline koncom jesene a začiatkom zimy.