Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Kešu oriešky (Anacardium occidentale)

Cena 20.00
Dostupnosť: skladom +12
Cena bez DPH: 20.00
Kód produktu: 23141
Výrobca: INEX plant
KS

Medzi jedny z najchutnejších orechov patria určite oriešky kešu. Sú to jadrá zo semien obličkovca západného (Anacardium occidentale), ktorý pôvodne rástol len v suchších tropických oblastiach severovýchodnej Brazílie. Odtiaľ ho Portugalci neskôr rozniesli do svojich kolónií v Indii, Mozambiku, Nigérie a Tanzánie. Obličkovec je stredne vysoký strom ktorý dorastá maximálne do výšky 12 metrov a vyznačuje sa lesklými kožovitými listami s výraznou žilnatinou. Kvety sú zoskupené do bohatých súkvetí a po opelení sa z nich vyvíjajú plody tvaru ľadvinky. Samotná stopka plodu neskôr hrubne a vyvíja sa z nej  tzv. jablko kešu, ktoré je jedlé sladkokyslej chuti a využíva sa najmä v krajine kde sa tieto stromy pestujú. Škrupina kešu orieškov je hrubá a obsahuje jedovatý a dráždivý olej s obsahom kardolu, ktorý sa používa na konzervovanie a natieranie dreva ktoré chráni pred hnilobou. V našich podmienkach je obličkovec vzácna a zriedkavo pestovaná rastlina, vhodná do celoročne teplého a najmä svetlého interiéru, kde je pri dobrej starostlivosti je schopný aj zakvitnúť a zarodiťuž druhým rokom. Pri zimovaní treba dbať na dobrú drenáž pretože rastlina neznáša premokrenie.