Naposledy zobrazené

POZOR!

ZÁSIELKY ZÁKAZNÍKOM ZASIELAME AJ POČAS PANDÉMIE KORONAVÍRUSU. TELEFONICKÁ LINKA PRE ZÁKAZNÍKOV MôŽE BYŤ DOČASNE  NEDOSTUPNÁ ! PROSÍME O KOMUNIKÁCIU CEZ E-MAIL. POČAS PANDÉMIE ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Zmena zasielania živých rastlín jarná / letná sezóna 2020.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 - 3 týždňov z dôvodu velkého nahromadenia objednávok. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Rang Jued

Cena 12.00
Dostupnosť: dočasne vypredané
Cena bez DPH: 10.00
Kód produktu: 25161
Výrobca: INEX Plant

Keby niekedy vyhlásili súťaž o kráľovnú krásy medzi liečivými rastlinami, táto tropická liana by ju mala z väčšej časti dopredu vyhratú. Nádherným, veľkým, nebesky modrým kvetom s podtónom fialovej, ktoré rozkvitajú na rastline vo veľkom množstve totiž môže konkurovať len málo iných rastlín. Pochádza z okrajov džungle od východnej Indie cez Mjanmarsko, Thajsko až do Malajzie. Vo svojej domovine však nie je obľúbená len ako dekorácia. Mimoriadne cenné sú totiž zlúčeniny, ktoré obsahujú jej kopijovité lesklé listy, ktoré sa vzdialene ponášajú na listy vavrínu podľa ktorého dostala svoje latinské pomenovanie. Podstatou účinku sú glykozidy iridoidy, ktoré sa vyznačujú vysokou antioxidačnou a detoxikačnou schopnosťou. V Thajsku sa čaj zo suchých listov využíva na zníženie horúčky, pôsobí tiež antimikrobiálne. Novinkou thajskej bylinnej medicíny je rang jeud čaj, ktorý odstraňuje toxíny z tela po konzumácii nadmerného množstva alkoholu, ale aj po konzumácii zlej stravy či pri drogovej závislosti a následnom poškodení pečene. Zaujímavé je, že tieto účinky boli potvrdené aj najnovšími štúdiami, a tento čaj sa začína vo väčšom množstve produkovať aj komerčne, hoci jeho spotreba je zatiaľ obmedzená len na jeho domovinu. Rang jued rastie naozaj rýchlo a pri pestovaní potrebuje oporu, okolo ktorej sa ovíja. Vyžaduje celoročne teplú a svetlú izbu a bohatú zálievku. Čím viac slnka rastline poskytneme, tým bohatšie bude kvitnúť.