Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Hena

NOVINKA
Cena 15.00
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 12.50
Kód produktu: 29181
Výrobca: INEX Plant
Záručná doba: 24 mesiacov

Prastará úžitková rastlina z polopúštnych horúcich oblastí od Indie cez Arábiu až po Lýbiu, kde sa od nepamäti pestuje pre krásu i úžitok. Z heny sa zberajú mladé zelené lístky, ktoré sa po usušení drvia na prášok ktorý je presláveným farbivom. Lavzón, ktorý obsahuje sa totiž veľmi dobre viaže s proteínmi a dobre farbí vlasy, kožu, nechty ale aj hodváb a vlnu. Typické sú orientálne kresby henou na rukách arabských žien, ale aj krásny hnedý odtieň vlasov, ktoré sa práve práškom z heny dajú zafarbiť. Prirodzená farba heny je hnedá, no po zmiešaní s prírodným indigom vzniká farba antracitovo čierna. V súčasnosti sa často používajú syntetické náhrady, ktoré sú však nebezpečné a spôsobujú alergie a dermatitídy, ktoré prírodná hena nespôsobí. Naopak, ako sa nedávno dokázalo, hena chráni bunky kože pred zhubným vplyvom slnka a znižuje výskyt nebezpečných kožných nádorov. Preto sú rôzne krémy s obsahom heny podávané ako krémy s ochranným a liečivým účinkom. Kríku heny sa darí na silnom priamom slnku s dostatočnou zálievkou. Aj v zime uprednostňuje teplejšie zimovanie.