Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Citrónový eukalyptus , eucalyptus citriodora

Cena 8.00
Dostupnosť: skladom +3
Cena bez DPH: 6.67
Kód produktu: 1321
Výrobca: INEX plant
KS

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť až po termíne ( Apríl ) 15.04. Ak nechcete takú dobu čakať , odporúčame vám vytvoriť si dve nezávislé objednávky.

Voňavý, svieži eukalyptus so silnou citrónovou vôňou, ktorá sa šíri doďaleka už pri jemnom pohladení listov. Vo svojej domovine vo východnej Austrálii dorastá tento strom až do výšky viac ako 20 metrov a často sa pestuje kvôli extrakcii hodnotného citrónového oleja. Ten sa používa nielen v parfumérii ale aj v medicíne, pretože tak ako všetky eukalyptové oleje pri styku so vzduchom oxiduje a likviduje choroboplodné baktérie šíriace sa vzduchom. Práve preto je tento stromček zasadený v nádobe často umiestňovaný do izieb alergikov, do nemocníc a sanatórií, kde zabezpečuje prirodzenú dezinfekciu prostredia. Silica citrónového eukalyptu je aj častou zložkou kozmetických prípravkov a prípravkov na ošetrenie pleti, ktorú nielen dezinfikuje ale aj čistí. V byte sa mu darí na slnečnom mieste, v lete najlepšie na balkóne a terase pri bohatej zálievke. Prezimuje na svetlom ale chladnejšom mieste, zálievku v tomto období znížime.