Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín zimná / jarná sezóna 2020.

Milí zákazníci, dovoľujeme Vás informovať že momentálne zasielame rastliny ktoré nie sú náchylné na pokles teplôt. Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí.

 

 

Albizia tmavo ružová - záhradná mimóza až do - 25°C

Cena 9.90
Dostupnosť: zasielame od 15.marca
Cena bez DPH: 8.25
Kód produktu: 31112
Výrobca: INEX plant
KS

Nie je to až tak dávno čo si do našich záhrad našla cestu exotická kráska z kórejského poloostrova s krásnymi extravagantnými tyčinkovitými kvetmi, ktoré nás tešia celé leto. Albízie s dáždnikovo tvarovanou korunou a bohatou záplavou kvetov patria jednoznačne k tým drevinám, ktoré zaujmú už na prvý pohľad. A medzi nimi vyniká odroda rosea, ktorá má nielen krajšie a intenzívnejšie vyfarbené kvety, ale hlavne oveľa vyššiu mrazuvzdornosť ako klasický druh. Tento kultivar zberal a následne selektoval E.H. Wilson v okolí juhokórejského Soulu. Rastliny majú kompaktnejší a nižší vzrast a tolerujú mrazy až do -25 °C, ktoré iné kultivary albízie poškodzujú. Kráska, ktorá Vás iste očarí.

Albizia julibrissin je nielen nádherne kvitnúcim stromom v záhrade, ale v čínskej tradičnej medicíne sú jeho kvety a kôra aj významným liekom, ktorý sa predáva pod názvom He Huan Hua. Sušené kvety obsahujú množstvo účinných látok, ktoré pôsobia ako carminatívum, podporujú trávenie a pôsobia ukľudňujúco, znižujú dráždivosť a podporujú spánok, sú veľmi vhodné ako čaj pri nespavosti, úzkosti a zlepšujú pamäť. Kôra stromu má liečivý efekt pri opuchoch a zmierňuje poúrazové bolesti a využíva sa pri liečbe zlomenín.