Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Acerola ,Cruz,

Cena 20.00
Dostupnosť: vypredané
veľkosť:
K9 (10 a viac cm)
Cena bez DPH: 16.67
Kód produktu: 21251
Výrobca: INEX Plant

Mimoriadne užitočná a zároveň liečivá je ovocná rastlina pochádzajúca z horúcich ostrovov Karibiku - Acerola. Dorastá v prírode do výšky len asi 3 až 4 metre a kvitne množstvom ružovo fialových drobných kvetov. Z tých sa po opelení vyvíjajú nápadné jasno červené plody s vôňou fialiek a lahodnou sladkokyslou chuťou. Najpozoruhodnejšie je však zloženie plodov. Obsahujú totiž veľmi vysoké množstvo vitamínu C – kyseliny askorbovej. Na vitamín C sú tieto plody tretie najbohatšie na svete (po austrálskej kakadu slivke a amazonskom camu -camu.) Pretože rastlina je na pestovanie nenáročná, v trópoch sa zakladajú veľké plantáže a vitamín C sa z nich priemyselne extrahuje pre výrobu rôznych štiav a výživových doplnkov. Bežné kultivary Aceroly však majú predsa len jeden nedostatok – sú totiž výrazne cudzoopelivé a preto sa v našich podmienkach plodov od nich nedočkáme. Kultivar ,Cruz, však prekonal aj tento nedostatok- je totiž samoopelivý a poskytuje bohatú úrodu plodov aj pri pestovaní v domácnosti.