Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Slivková opuncia

NOVINKA
Cena 8.90
Dostupnosť: dočasne vypredané
veľkosť:
K9, K10 (15 až 20 cm)
Cena bez DPH: 7.42
Kód produktu: 32431
Výrobca: INEX Plant

Tento kaktus, ktorý je symbolom Mexika kde rastie v polopúštnych a v púštnych oblastiach  vo veľkom množstve patrí medzi mnohostranne užitočné rastliny. Aj v horúcich podmienkach pri minimálnej vlahe dorastá do výšky až 1,5 metra. Kvitne krásnymi veľkými svietivožltými kvetmi z ktorých sa vo veľkom množstve vyvíjajú pomerne veľké,  purpurovo sfarbené plody. Plody ukrývajú osviežujúcu dužinu, ktorá chutí podobne ako naše slivky. Intenzívne vyfarbená dužina obsahuje množstvo vitamínov a hlavne antioxidantov. V minulosti boli plody opuncií základnou potravou viacerých indiánskych kmeňov, dnes sú skôr dezertným ovocím ktoré ozdobí ovocné misy, spestrí ovocné šaláty či cukrovinky. Vynikajúca je aj purpurová, kaktusová zmrzlina pripravená z plodov slivkovej opuncie. Okrem plodov sa dajú jesť aj stonkové články opuncie, pred konzumáciu ich ale treba zbaviť drobných ostrých tŕňov. Ošúpané články opuncie sa následne marinujú v kyslých marinádach či opekajú na grile s korením. Pestovanie opuncie je veľmi jednoduché: vyžaduje priamo slnko a v lete bohatú ale nárazovú zálievku. Pred ďalším zaliatím ju teda treba nechať dôkladne preschnúť.