Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Moruša biela

Cena 7.00
Dostupnosť: dočasne vypredané
Cena bez DPH: 5.83
Kód produktu: 3313
Výrobca: INEX Plant

Tento prastarý úžitkový strom má pôvod v severnej Číne, kde sa pestuje už tisícročia nielen ako úžitková, ale aj liečivá a okrasná rastlina. Práve moruša biela stojí za zrodom jednej z najslávnejších obchodných ciest – hodvábnej cesty. Jej listy totiž slúžia ako potrava pre priadku morušovú z ktorej zámotkov sa vyrába ten najjemnejší hodváb. Pre záhradníkov je to však významný ovocný strom. Jeho veľké plody výrazne sladkej chuti sú vhodné nielen na priamy konzum, ale aj na sušenie a spracovanie. Vynikajúce sú nielen džemy z moruše , ale morušové plody sa aj sušia a v Číne ich využívajú ako fytoterapeutikum proti predčasnému šediveniu vlasov na detoxikáciu krvi, liečbu diabetu a zápchy. Konzumácia plodov znižuje hladinu škodlivých tukov v krvi, preto sú veľmi prospešným ovocím pre všetkých ktorí sa nezdravo stravujú. Okrem plodov je liečivá aj kôra a listy. Niekoľko zlúčenín z kôry je veľmi pozoruhodných aj pre dnešných vedcov kvôli ich antibakteriálnym účinkom, tonizujúcemu a antistresovému účinku. Jedna zo zlúčenín sa využíva pri syntéze liekov na niektoré typy leukémie. Najnovšie zistenia dokazujú účinky extraktov z listov bielej moruše ako séra proti jedu nebezpečného indického hada Vretenice retiazkovej. Moruša biela je však aj rýchlo rastúci a dekoratívny strom ktorý oživí každú slnečnú záhradu na vidieku i v meste.