Naposledy zobrazené

 

Zmena zasielania živých rastlín jesenná sezóna 2021  :  
Milí zákazníci.  Rastlina je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny majú svoju sezónu a sú z rôznych klimatických pásiem preto nie je možné niektoré rastliny poslať v jednej zásielke a je nutné v záujme čo najlepšieho ujatia rastliny zásielku rozdeliť . Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň preto sa rastliny nezničia následkom sucha alebo sparenia. Upozorňujeme že rastliny nie sú parfém , elektronika alebo oblečenie preto vybavenie objednávky môže trvať dlhšie ako pri neživom tovare.

Ďakujeme za porozumenie :-)

 

 

Kapská aloe

Kód produktu: 1561
Výrobca: INEX Plant
Dostupnosť: dočasne vypredané
Cena bez DPH: 5.79
6.95
Pôvodná cena 11.21, Zľava 38 %

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť V JARNEJ SEZÓNE OD 15.04. AŽ DO JESENNEJ SEZÓNY V ZÁVISLOSTI OD MRAZOV ! AK STE SI OBJEDNALI RASTLINY KTORÉ SA MôŽU ZASIELAŤ V SKORŠOM TERMÍNE A NECHCETE ČAKAŤ DO TERMÍNU ZASIELANIA TEJTO RASTLINY , ODPORÚČAME VYTVORIŤ SI DVE NEZÁVISLÉ OBJEDNÁVKY KTORÉ VÁM ODOŠLEME V ODLIŠNOM TERMÍNE.


Popis rastliny :

Výnimočný druh liečivej aloe ktorá pochádza z Južnej Afriky. Kapská aloe (A. ferox) patrí k mohutnejším druhom Aloe, dorastá totiž až do výšky 3 metre. Pochádza z Južnej Afriky kde rastie od západokapskej provincie až po Natal a KwaZulu na východe. Obyčajne sa vyskytuje na skalnatých svahoch, trávnatom fynboose ale v polopúštnej krajine okrajov púšte Karoo. Je to od pradávna liečivá a úžitková rastlina, ktorá poskytuje dva produkty – priezračný gél z listov, využívaný v potravinárstve a kozmetike a silne horkú tmavú živicu, ktorú produkujú jazvy po odseknutí starších listov. Kapská aloe je zriedkavejším druhom, ktorý sa zberá priamo z prírody šetrným spôsobom tak, aby nebola ohrozená celá populácia a prežitie celého druhu. Listy obsahujú oveľa viac účinných látok ako Aloe vera, najmä zo skupiny polysacharidov, ale tiež minerálne látky ako železo a vápnik ktoré sú pre organizmus nepostrádateľné. Kapská aloe okrem iného obsahuje: Polysacharid Acemanan, cholín, biotín, kyselinu listovú, inozitol, vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C a E), rôzne enzýmy, esenciálne mastné kyseliny a aminokyseliny, množstvo minerálnych prvkov ako vápnik, železo, horčík, zinok, mangán a tiež uhličitan draselný. Posiľňuje imunitný systém, má výrazné detoxikačné a antioxidačné účinky. Pri použití zvonka na pokožke dezinfikuje, pôsobí protizápalovo a regeneruje preto je vhodná aplikácia šťavy pri ekzémoch , vredoch a zápaloch či drobných poraneniach. Pri vnútornom použití tiež harmonizuje tráviacu sústavu a detoxikačným efektom chráni pečeň pre poškodením. Pretože je pomerne vzácna, sú výrobky z nej nákladnejšie ako výrobky z Aloe vera. V domácnosti sa pestuje pomerne jednoducho na plnom slnku, treba však počítať s tým že časom dorastá do väčších rozmerov.