Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Graviola de monte

Posledné rastliny!
Cena 25.00
Dostupnosť: skladom +1
Cena bez DPH: 20.83
Kód produktu: 23171
Výrobca: INEX plant

Graviola de monte (Anona montana) sa nazýva aj horská graviola. Pochádza z predhoria amazonskej časti Ánd od Brazílie cez Peru až po Venezuelu a napriek názvu je to skôr tropická rastlina, vzhľadom aj pestovaním asi najbližšie príbuzná klasickej graviole. Na rozdiel od nej sa ale pestuje zriedkavo a v zbierkach je to naozaj vzácna rastlina. Čím je tento stromček s lesklými listami výnimočný? Nie ani tak plodmi, ktorými sa ponáša na klasickú graviolu ale výnimočná je skladba anonacetogenínov, ktoré sa nachádzajú v listoch, kôre a dužine plodov gravioly de monte. „Klasická“ graviola obsahuje okolo 82 anonacetogenínov, zatiaľ čo graviola de monte obsahuje až 108 rôznych anonacetogenínov, medzi ktoré patrí aj anonacín, ktorý je hlavnou účinnou zložkou klasickej gravioly. Ďalším účinným anonacetogenínom je aj montanacín, ktorý je jedinečný len pre tento druh. Plody tejto rastliny sú nižšej kvality ako pri klasickej graviole, majú viac vlákniny a sú kyslejšie. Práve preto sa tento druh na plantážach nepestuje, a pre plody či fytoterapeutické využitie sú k dispozícii len jednotlivé rastliny ktoré sú vysadené v záhradkách či na políčkach domorodých obyvateľov v oblasti jej prirodzeného výskytu. Až po zvýšenom záujme vedcov o tento druh sa zistila jedinečná skladba anonacetogenínového profilu, ktorý preukázal pozoruhodné výsledky pri eliminácii pečeňových karcinómov a karcinómov ovárií. Za týmto účelom sa najčastejšie využíva zmes listov klasickej gravioly a gravioly de monte. Problém však je listy gravioly de monte ako hotový produkt vôbec zohnať, preto je len minimálna šanca, pripraviť si v domácich podmienkach zmes tak, ako ju zostavila svetoznáma fytoterapeutka Leslie Taylor. Producenti fytoterapeutického materiálu obvykle reagujú so značným oneskorením na dopyt, ktorý nastane po prezentácii výsledkov nových experimentov a v prípade gravioly de monte to nebude inak. Zatiaľ teda zostáva jediná možnosť a tou je vypestovať si svoj vlastný stromček gravioly de monte v domácich podmienkach. Nárokmi sa vôbec nelíši od požiadaviek klasickej gravioly a potrebuje celoročne vyrovnanú teplotu minimálne okolo 18  až 20 °C a svetlé miesto. To predurčuje jeho umiestnenie do teplej a svetlej obývačky či zasklenej verandy.