Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Bambus obrovský

NOVINKA
Cena 12.00
Dostupnosť: skladom +15
veľkosť:
K9 (30 a viac cm)
Cena bez DPH: 10.00
Kód produktu: 26211
Výrobca: INEX Plant
ks

Hoci tropické oblasti najmä v Juhovýchodnej Ázii oplývajú veľkým množstvom rôznych druhov bambusov, niektoré z nich dorastajú do naozaj úctyhodných rozmerov. Práve tie sú pre ľudí najužitočnejšie pretože poskytujú okrem kvalitného stavebného materiálu steblá s vysokou pevnosťou a zároveň mimoriadnou pružnosťou ktoré sa využívajú na výrobu rúčok pre náradie, ako opora pre rastliny a v Ázii sa z nich vyrába snáď všetko od bambusových paličiek (príboru) až po šatstvo a ponožky. Mladé bambusové výhonky sú vynikajúcou delikatesou a konzumujú sa ako zelenina. Bambus Dendrocalamus sericeus sa vyskytuje od Indie až po Bali a dorastá do výšky až 30 metrov. V našich podmienkach sa dá pestovať en v byte pretože vyžaduje teplé prezimovanie. V kvetináči samozrejme nedosiahne také rozmery ako v prírode, svetlej izbe však dodá neopakovateľný nádych exotiky Juhovýchodnej Ázie.