Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Rozmarín

Dostupnosť: vypredané
veľkosť:
K10, K2l (tvarovaný stromček)
Kód produktu: 12181
Výrobca: INEX Plant
Cena na vyžiadanie

Nezameniteľným a priam nepostrádateľným korením a aromatickou rastlinou Stredomoria je rozmarín. Rozmarín už v starovekom Ríme a Egypte patril medzi najobľúbenejšie aromatické rastliny. Rozmarín sa používal aj ako kadidlo a zapálenými konárikmi sa vydymovali posvätné priestory a oltáre bohov. Rozmarín je však vychýrený najmä kvôli svojim liečivým účinkom – jeho vňať totiž obsahuje množstvo éterických olejov s obsahom alfa pinénov, gáfru borneolu a verbenolu ktoré pôsobia stimulačne, posiľujú srdce, uvoľňujú kŕče, pôsobia pozitívne na trávenie a zabíjajú choroboplodné zárodky. Konáriky rozmarínu sa dajú macerovať vo víne, ktoré sa používa na posilnenie srdca. Vňať je vynikajúcim korením na rôzne druhy mäsa, kde najmä pri tých mastnejších druhoch zabezpečí bezproblémové trávenie. Veľmi užitočný je rozmarín aj v kozmetike, kde pôsobí dezinfekčne a sťahujúco na pleť, rovnako ako na osvieženie a povzbudenie tela i mysle. Pleťové vody, masážne krémy, mydlá či toaletné vody s extraktom z rozmarínu sú jedny z najvyhľadávanejších. Rozmarín sa môže stať krásnou dominantou vašej bylinkovej záhradky ako prenosná nádobová rastlina, ktorú je lepšie zimovať v chladnej miestnosti. Existujú aj kultivary, ktoré prezimujú vonku v záhrade na teplom a chránenom mieste.