Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Origanum dictamnus - Dobromyseľ krétska

Cena 6.50
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 6.50
Kód produktu: 01241
Výrobca: INEX plant

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť až po termíne ( Apríl ) 15.04. Ak nechcete takú dobu čakať , odporúčame vám vytvoriť si dve nezávislé objednávky.

Táto efektná bylinka pokrytá kožúškom strieborných hebkých chĺpkov je skutočnou kráľovnou liečivých bylín Kréty. Na Kréte sa rozvinula jedna z najstarších európskych civilizácií – Minójska civilizácia ktorej centrom bol práve palác Knóssos považovaný neskôr v klasickom gréckom období za sídlo bájneho Minotaura. Práve do týchto najstarších čias spadá história a tradícia tejto cennej liečivej bylinky. Odpradávna rastie táto dobromyseľ v najvyšších polohách Krétskeho pohoria Lefka Óri (Biele hory). Na liečivé vlastnosti dobromysle sa prišlo náhodne, kedy divé krétske kozy, ktoré zasiahol šíp vyhľadali jej vňať a po požití sa rany zázračne uzdravili. Dobromyseľ dodnes patrí k najobľúbenejším liečivým rastlinám Kréty. Vňať je považovaná za univerzálny liek, tonikum a afrodiziakum. Používa sa na prípravu čaju alebo samotná alebo v zmesi faskomilo, ktorú tvorí 10 druhov bylín (okrem iného saturejka, mäta, tymián, šalvia) a ktorá sa pripravuje na juhu pri meste Lentas. Táto zmes má asi pôvod v antickom Asklespione z Lentasu. Táto bylinka je neoceniteľná najmä pri nachladnutiach, problémoch so žalúdkom a črevami, problémoch so slezinou, reumatizme a pri ťažkých pôrodoch. Z dobromysle krétskej sa varí ukľudňujúci čaj a prostriedok liečiaci rany. Hoci donedávna sa dala dobromyseľ krétska kúpiť len v podobe čaju pri dovolenke na Kréte, dnes si ju môžete vypestovať na slnečnom mieste na balkóne alebo v zahrade, kde ju treba v zime chrániť pred mrazmi a vlhkosťou vhodným zimným krytom.