Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Rosička kapská

Cena 6.00
Dostupnosť: skladom +2

K rosičke kapskej odporúčame špeciálny substrát zelenykurier TYP A . Doobjednať tu 

Cena bez DPH: 6.00
Kód produktu: 1551
Výrobca: INEX plant
KS

Rosička kapská – Drosera capensis

Pochádza z rašelinísk a mokradí Južnej Afriky, kde sa vyskytuje najviac v okolí Kapského mesta. Lapá korisť, drobné mušky a hmyz efektívnejším spôsobom ako mucholapka, pretože čepele listov sú husto porastené drobnými chĺpkami – trichómami s veľmi lepkavou tekutinou – rosou(podľa ktorej dostala rosička aj pomenovanie). Na tieto lepkavé kvapky sa v hojnom počte prichytí drobný hmyz – mušky, mravce, ale rosička dokáže uloviť aj motýle. Po prilepení sa ku koristi postupne skláňajú ďalšie a ďalšie lepivé chĺpky až sa nakoniec celý list okolo nej prehne a korisť obalí. Potom začne rastlina vylučovať tráviace enzými, ktoré rozložia bielkoviny koristi až na jednoduché dusíkaté komponenty, ktoré rastlina vstrebe. Rosička krásne kvitne, ružovými alebo bielymi kvetmi na dlhej stonke. Základná starostlivosť je rovnaká ako o mucholapku – kyslá pôda (vrchovisková rašelina), zálievka dažďovou vodou a dostatok svetla. Mäsožravým rastlinám všeobecne prospieva aj vyššia vzdušná vlhkosť (Nad 60%), preto sa budú dobre dariť aj v polouzavretých sklených nádobách, viváriách, akvateráriách prípadne bytových fontánkach.