Naposledy zobrazené

 

Zmena zasielania živých rastlín jesenná sezóna 2021  :  
Milí zákazníci.  Rastlina je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny majú svoju sezónu a sú z rôznych klimatických pásiem preto nie je možné niektoré rastliny poslať v jednej zásielke a je nutné v záujme čo najlepšieho ujatia rastliny zásielku rozdeliť . Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň preto sa rastliny nezničia následkom sucha alebo sparenia. Upozorňujeme že rastliny nie sú parfém , elektronika alebo oblečenie preto vybavenie objednávky môže trvať dlhšie ako pri neživom tovare.

Ďakujeme za porozumenie :-)

 

 

Mrazuvzdorný eukalyptus cca do - 20°C

Opäť v ponuke!
Kód produktu: 01361
Výrobca: INEX plant
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 8.29
9.95

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť až po termíne ( Apríl ) 15.04. Ak nechcete takú dobu čakať , odporúčame vám vytvoriť si dve nezávislé objednávky ktoré vám doručíme v rozličných termínoch.

Spomedzi mnohých druhov eukalyptov sme pre vás vybrali jeden ktorý je okrem aromatických listov zaujímavý svojou mrazuodolnosťou- pochádza z krajného juhu a východu Austrálie z vyšších nadmorských polôh Austrálskych Álp, kde sú nielen tuhé zimy ale aj množstvo snehu. Práve preto je tento druh jedným z mála, ktoré sú pri pestovaní schopné tolerovať aj drsnejšie podmienky a pri miernom zabezpečení (prikrytie netkanou textíliou) sú schopné prezimovať v podmienkach južného Slovenska voľne v záhrade. Rastlinu vysádzame na slnečné stanovisko a počas vegetácie bohato polievame, na zimu nastielame korene hrubšou vrstvou slamy alebo suchého lístia a korunku balíme do netkanej textílie. Znáša mrazy až do – 15 °C bez prikrytia. S dobrou zimnou ochranou znáša aj silnejšie mrazy. Hoci v prírode je tento druh vzácny a je pod prísnou ochranou, v záhrade je skutočnou ozdobou ktorá vynikne na pozadí trebárs nízko koseného trávnika.