Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Jambolan

Cena 20.00
Dostupnosť: skladom +3
Cena bez DPH: 16.67
Kód produktu: 25171
Výrobca: INEX Plant
KS

Veľmi populárne ovocie vo viacerých krajinách Juhovýchodnej Ázie od Indie a Nepálu až po Malajziu a Indonéziu. Tento strom, ktorý v domovine dorastá aj do výšky 30 metrov je vzdialeným príbuzným koreninového klinčekovca. Jambolan sa však nepestuje pre voňavé kvetné puky, ale pre chutné asi 4 cm veľké, podlhovasté, v období zrelosti až tmavočierne plody. Tieto plody majú sladkokyslú, príjemne ovocnú chuť a v domovine sa často predávajú na trhoch. Jambolan je však aj významná liečivá rastlina. Viaceré štúdie dokázali, že výťažok zo semien jambolanu dokáže účinne znižovať hladinu cukru v krvi, využíva sa teda úspešne na kontrolu diabetu. Známa je aj schopnosť semien znižovať tlak krvi. Kožovité lesklé listy sa zas používajú na úpravu tráviacich ťažkostí a hnačiek, ktoré sa v trópoch vyskytnú pomerne často. V kultúre je jambolan úhľadný a pravidelne rastúci stromček, ktorý vyžaduje celoročne teplé podmienky a umiestnenie na slnečnom stanovisku. V takých podmienkach je po 5 až 6 rokoch schopný aj zarodiť. Napriek tomu je to v našich podmienkach zriedkavá rastlina špecializovaných zbierok.