Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Citrónový kaktus - Sancayo

Cena 10.00
Dostupnosť: dočasne vypredané
Cena bez DPH: 8.33
Kód produktu: 11161
Výrobca: INEX plant

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť až po termíne ( Apríl ) 15.04. Ak nechcete takú dobu čakať , odporúčame vám vytvoriť si dve nezávislé objednávky.

Citrónový kaktus je naozajstnou špecialitou a v našich podmienkach skutočnou raritou, ktorú sme pre vás priniesli priamo z Peru. V domovine je to pomerne vysoký, stĺpovitý bohato rozkonárený kaktus ktorý rastie v horských údoliach Ánd v nadmorskej výške od 2000 až po 3500 mnm. Rebernaté, sivozelené stonky rastliny sú obalené dlhými tmavými ostňami a kaktusy často vysoké aj 5 metrov dotvárajú obraz horských údolí v peruánskych Andách v okolí mesta Arequipa v južnom Peru. Citrónový kaktus nádherne kvitne – veľké, sýtožlté až 10 centimetrov veľké kvety sa po opelení menia na veľké svetlozelené plody s dužinou ktorá je zelená ako kiwi a obsahuje množstvo drobných čiernych semien. Plody sa často predávajú na trhoch pod názvom sancayo. Ich dužina je kyslá ako citrón a podobne sa aj používa. Po rozmixovaní s medom a vodou sa z nej pripravuje lahodný nápoj, plody sa však dajú konzumovať aj priamo, posypané cukrom. Proti chladu a hlavne suchu je odolnejší ako klasický citrónovník a jeho plody tak nahrádzajú citróny v podmienkach, kde sa kvôli suchu nedajú dopestovať. U nás sa tento prakticky neznámy kaktus zriedka vyskytne aj v špecializovaných zbierkach, no napriek tomu je nenáročný a časom dorastá na krásny veľký exemplár.