Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Anona muricata - Graviola, Guanábana ( RASTLINA ! )

Posledné rastliny!
Cena 20.00
Dostupnosť: skladom +4
veľkosť:
K10,K2l (35 a viac cm)
Cena bez DPH: 16.67
Kód produktu: 2311
Výrobca: INEX plant

Táto položka je dostupná pre zákazníkov od 15.apríla . Pevné a zdravé rastliny si môžete opäť objednať spolu aj s katalógom sezóna 2017.

Kto cestoval po tropickej Amerike sa určite stretol s týmto prvotriednym lahodným ovocím. Graviola pochádza zo severu Južnej Ameriky, z okrajov pralesných oblastí a z poloopadavých pralesov. Tropický strom kvitne a rodí priamo na kmeni a hrubších konároch. Plody sú naozaj veľké a dorastajú aj do veľkosti detskej hlavy a hmotnosti až tri kilogramy. Pod šupkou pokrytou drobnými kužeľovitými ostňami sa nachádza sladká až sladkokyslá biela dužina vynikajúcej chuti a arómy, pripomínajúca chuťou broskyňu s banánom. Kto raz ochutnal plody gravioly určite potvrdí, že je to jedno z najchutnejších tropických ovocí. Graviola je však v súčasnosti jedným z najvýznamnejších fytoterapeutík proti nádorovým ochoreniam. Plody aj listy totiž obsahujú jedinečné zlúčeniny, tzv anonacetogeníny ktoré pôsobia priamo na bunky nádoru odolné aj voči viacerým chemoterapeutikám a dokážu ich zničiť. Práve preto bola graviola v Amazónii oddávana používaná na liečbu nádorových ochorení. Pestovanie nie je ťažké a zvládnu ho aj menej skúsení pestovatelia. Rastlina vyžaduje akurát veľa svetla, tepla a v lete aj dostatok zálievky. Kvitne pravidelne aj v našich podmienkach a po opelení sa z niektorých kvetov vyvíjajú veľké chutné plody.