Naposledy zobrazené

 

Zmena zasielania živých rastlín jesenná sezóna 2021  :  
Milí zákazníci.  Rastlina je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny majú svoju sezónu a sú z rôznych klimatických pásiem preto nie je možné niektoré rastliny poslať v jednej zásielke a je nutné v záujme čo najlepšieho ujatia rastliny zásielku rozdeliť . Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň preto sa rastliny nezničia následkom sucha alebo sparenia. Upozorňujeme že rastliny nie sú parfém , elektronika alebo oblečenie preto vybavenie objednávky môže trvať dlhšie ako pri neživom tovare.

Ďakujeme za porozumenie :-)

 

 

Anona muricata - Graviola, Guanábana ( RASTLINA ! )

Posledné rastliny!
veľkosť:
K7,K10,K2l (35 a viac cm)
Kód produktu: 2311
Výrobca: INEX plant
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 29.17
35.00

Táto položka je dostupná pre zákazníkov od 15.apríla . Pevné a zdravé rastliny si môžete opäť objednať spolu aj s katalógom sezóna 2017.

Kto cestoval po tropickej Amerike sa určite stretol s týmto prvotriednym lahodným ovocím. Graviola pochádza zo severu Južnej Ameriky, z okrajov pralesných oblastí a z poloopadavých pralesov. Tropický strom kvitne a rodí priamo na kmeni a hrubších konároch. Plody sú naozaj veľké a dorastajú aj do veľkosti detskej hlavy a hmotnosti až tri kilogramy. Pod šupkou pokrytou drobnými kužeľovitými ostňami sa nachádza sladká až sladkokyslá biela dužina vynikajúcej chuti a arómy, pripomínajúca chuťou broskyňu s banánom. Kto raz ochutnal plody gravioly určite potvrdí, že je to jedno z najchutnejších tropických ovocí. Graviola je však v súčasnosti jedným z najvýznamnejších fytoterapeutík proti nádorovým ochoreniam. Plody aj listy totiž obsahujú jedinečné zlúčeniny, tzv anonacetogeníny ktoré pôsobia priamo na bunky nádoru odolné aj voči viacerým chemoterapeutikám a dokážu ich zničiť. Práve preto bola graviola v Amazónii oddávana používaná na liečbu nádorových ochorení. Pestovanie nie je ťažké a zvládnu ho aj menej skúsení pestovatelia. Rastlina vyžaduje akurát veľa svetla, tepla a v lete aj dostatok zálievky. Kvitne pravidelne aj v našich podmienkach a po opelení sa z niektorých kvetov vyvíjajú veľké chutné plody.