Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Andský dub

NOVINKA
Cena 12.00
Dostupnosť: vypredané
veľkosť:
K9, K10 (15 až 20 cm)
Cena bez DPH: 10.00
Kód produktu: 14211
Výrobca: INEX Plant

Unikátny druh duba ktorý pochádza z Južnej Ameriky kde rastie vo vysokých horských polohách Ánd v Kolumbii, Venezuele a Paname, ale vyskytuje sa až po Kostariky a južné Mexiko. Mohutný a dlhoveký strom je dekoratívny nielen veľkými tmavozelenými, kožovitými listami, ale aj veľkými ozdobnými žaluďmi, ktoré sú potravou miestnych endemických papagájov. Okrem ich konzumovali aj miestni indiáni v podobe múky, ktorú mleli z varených a sušených plodov. Humboldtov dub býva v prírode doslova obalený rôznymi epifytmi – či už sú to orchidey, bromélie a z nich najčastejšie tillandsie, ktorým sa na rastline darí aj v našich podmienkach. Tento dub rastie pomaly, a bude zdobiť letnú terasu či balkón dlhé roky svojimi veľkými lesklými listami bez toho aby prerástol možnosti bytu pri zimovaní. Prezimujeme ho pri teplotách 5 až 15 °C. V Európskych zbierkach vzácna, a doposiaľ nepestovaná rastlina.