Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Cisársky drieň

NOVINKA
Cena 24.90
Dostupnosť: skladom +16
veľkosť:
K9-K10 ( Mladý krík)
Cena bez DPH: 20.75
Kód produktu: 31631
Výrobca: Inex Plant
ks

Očarujúci ker z Číny a priľahlých oblastí zaujme v každom ročnom období. Azda najkrajší je v období neskorej jari kedy je obsypaný veľkými až 8 centimetrovými snehobielymi kvetmi pripomínajúcimi korunku čínskych cisárov. Zakvitnutá rastlina môže smelo súperiť s magnóliami, ktoré však kvitnú o 1 až dva mesiace skôr. Nielen krásne kvety sú však prednosťou tejto nádhernej rastliny. Z kvetov sa totiž vyvíjajú až 3 centimetre široké , atraktívne červené guľaté plody ktoré vzdialene vzhľadom pripomínajú exotické liči. Okrem príjemnej sladkokyslej chuti zaujmú aj obsahom vitamínov a karotenoidov kvôli ktorým boli oddávna využívané v tradičnej čínskej medicíne. Mimoriadne nápadný a efektný je však tento ker aj na jeseň. Jeho lístie sa pod vplyvom skracujúcich dní sfarbuje do krvavo červena a neskôr až hnedočervena čím podčiarkuje farebnú krásu jesennej záhrady. Je až neuveriteľné, že takýto krásny ker sa v našich záhradách pestuje veľmi zriedkavo. Pritom je nenáročný, a silne mrazuvzdorný. Pri výsadbe dáva prednosť slnku a je vďačný  za prímes kyslej rašeliny do pôdy.