Naposledy zobrazené

POZOR!

ZÁSIELKY ZÁKAZNÍKOM ZASIELAME AJ POČAS PANDÉMIE KORONAVÍRUSU. TELEFONICKÁ LINKA PRE ZÁKAZNÍKOV MôŽE BYŤ DOČASNE  NEDOSTUPNÁ ! PROSÍME O KOMUNIKÁCIU CEZ E-MAIL. POČAS PANDÉMIE ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Zmena zasielania živých rastlín jarná / letná sezóna 2020.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 - 3 týždňov z dôvodu velkého nahromadenia objednávok. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Moringa - superpotravina

Cena 15.00
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 12.50
Kód produktu: 29171
Výrobca: INEX Plant

Ťažko si predstaviť rastliny budúcnosti, ak by sme ich však hodnotili podľa ich úžitku pre človeka, na prvé miesto by sa určite dostala Moringa. Tento rod tropických stromov zo suchých oblastí trópov a subtrópov totiž vyniká svojimi úžitkovými vlastnosťami. Listy Moringy obsahujú nielen veľké množstvo nutrične veľmi hodnotných bielkovín, ktorých veľmi široké spektrum je pri iných rastlinách vzácne, ale navyše veľmi zriedkavú kombináciu antioxidantov ako zeatín, B-sitosterol, kvercetín a kempferol. Z moringy sa dá zužitkovať takmer všetko, nielen nutrične najbohatšie listy. Prášok zo zomletých semien vhodený do vody v trópoch ju čistí a týmto spôsobom sa dá za krátky čas pripraviť pitná voda aj v oblastiach, kde je kontaminovaná nečistotami a mikroorganizmami. Rôzne časti rastliny majú aj veľký medicínsky význam, pretože chránia srdce a obehový systém, zistili sa pri nich protinádorové, antipyretické, protizápalové, hepatoprotektívne antibakteriálne a antifungálne účinky. Moringa pri pestovaní vyžaduje veľa slnka a tepla, štvrtinu roka (u nás zimné obdobie) prečkáva pri absolútnom suchu bez zálievky. Listy môžeme kvôli využitiu ich nutričných účinkov pridávať do smoothies, šalátov, ale napr. aj do praženice či iných kulinárskych špecialít ktoré chceme z výživového hľadiska obohatiť.