Naposledy zobrazené

 

Zmena zasielania živých rastlín jesenná sezóna 2021  :  
Milí zákazníci.  Rastlina je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny majú svoju sezónu a sú z rôznych klimatických pásiem preto nie je možné niektoré rastliny poslať v jednej zásielke a je nutné v záujme čo najlepšieho ujatia rastliny zásielku rozdeliť . Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň preto sa rastliny nezničia následkom sucha alebo sparenia. Upozorňujeme že rastliny nie sú parfém , elektronika alebo oblečenie preto vybavenie objednávky môže trvať dlhšie ako pri neživom tovare.

Ďakujeme za porozumenie :-)

 

 

Mandarínka Klementínka s plodmi alebo kvetmi

VHODNÝ AKO DARČEK !
veľkosť:
K4l (60a viac cm)
Kód produktu: 12153
Výrobca: INEX Plant
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 26.63
31.95

Popis rastliny :

Rôznorodá skupina sladkoplodých citrusov zväčša hybridného charakteru, ktoré sa líšia nielen nárokmi na pestovanie, ale aj veľkosťou, kvalitou a chuťovými vlastnosťami plodov. Mandarínkovník pochádza z Juhovýchodnej Ázie a v tropických oblastiach je to najčastejšie pestovaný sladkoplodý citrus. Najlepšie sa im darí v subtropickom, prípadne tropickom horskom prostredí. Kultivary sa množia predovšetkým vrúbľovaním. Pri pestovaní v bytových podmienkach vyžadujú chladnejšie a prezimovanie a zároveň dostatok svetla.

Klementínka

Obľúbená skupina mandarínok s menšími ale sladkými a chutnými plodmi splošteného tvaru. Rastlina býva pri dobrej starostlivosti v staršom veku plodmi doslova obsypaná. Klementínky sa často pestujú aj na plantážach pre produkciu chutných mandarínok ktoré sa vo veľkom vyvážajú.