Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

TRIBULUS , kotvičník - prášok 100g

Cena 5.20
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 4.33
Kód produktu: P8212

Kotvičník je jednoročná plazivá rastlina, ktorá sa vyskytuje na slnečných piesočnatých stanoviskách od Číny až po Mediterán. Jej plody majú množstvo pichľavých výrastkov ohnutých dozadu podobných kotve, od čoho je odvodený aj názov rastliny. Vňať kotvičníka sa využíva v čínskej tradičnej medicíne už po stáročia , ale pozornosť vecov začala pútať až od 70 rokov minulého storočia. V roku 1981 bulharská farmaceutická spoločnosť vyvinula mimoriadne účinný prípravok odvodený z kotvičníka, ktorý používali športovci v oblasti kulturistiky a bodybuildingu na zlepšenie nárastu svalovej hmoty podporou produkcie mužského pohlavného hormónu testosterónu. Prirodzená stimulácia tvorby testosterónu je totiž základnou charakteristickou vlastnosťou účinných látok kotvičníka. Vňať totiž obsahuje steroidné saponíny, z ktorých je najvýznamnejší furosteránový saponín protodioscín, ktorý stimuluje produkciu luteinizačného hormónu v organizme, prostredníctvom ktorého sa tvorí viac testosterónu v organizme. Testosterón stimuluje nielen proteosyntézu a podporuje rast svalovej hmoty ale zároveň zvyšuje sexuálne libido a pôsobí na zvýšenie sexuálnej túžby a zlepšuje sexuálny výkon najmä u mužov. Vďaka jedinečnému mechanizmu pôsobenia kotvičníka je táto rastlina bezpečná aj pre ženy, pretože u nich naopak nedochádza k zvýenej produkcii testosterónu ale skôr normalizácii hladiny estrogénov v organizme prostredníctvom stimulácie produkcie folikulostimulačného hormónu. Práve preto je kotvičník veľmi užitočný pre ženy ktoré chcú upraviť svoju telesnú hmotnosť a zároveň zvýšiť podiel svalovej hmoty. Kvalita liečivých účinkov je priamo závislá od obsahu protodioscínu a ostatných furosteránových saponínov v rastline. Dlhším skladovaním obsah týchto látok klesá, rovnako ako pôsobením vzdušnej vlhkosti, preto je dôležité skladovať vňať kotvičníka v čo najsuchšom uzavretom priestore. Kotvičník pôsobí tiež liečivo pri odbúravaní telesného tuku, rozpúšťa ľadvinové kamene, podporuje vylučovanie žlče a zlepšuje peristaltiku čriev. Má silné regeneračné účinky na organizmus, normalizuje zrážanlivosť krvi, predchádza srdcovej ischémii a tým aj angíne pectoris a navyše predchádza hyperplázii prostaty a vývoju stareckého prostatizmu a problémov s prostatou aj u mladších mužov. Kotvičník sa so svojimi účinkami výborne kombinuje s Macou.

Príprava: Prášková vňať zvyšuje dostupnosť aktívnych látok vďaka vyššej kontaktnej ploche s tráviacim traktom. Čajová lyžička prášku sa rozmieša v malom množstve vody, užíva sa dvakrát denne pred jedlom


Upozornenie

Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!