Naposledy zobrazené

POZOR!

TELEFONICKÁ LINKA PRE ZÁKAZNÍKOV MôŽE BYŤ DOČASNE NEDOSTUPNÁ ! PROSÍME O KOMUNIKÁCIU CEZ E-MAIL.

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Zmena zasielania živých rastlín jarná / letná sezóna 2020.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Ostropestrec mariánsky - plod práškový

Cena 6.20
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 5.17
Kód produktu: P611132

Ostropestrec, ľudovo nazývaný aj mariánsky bodliak je celkom výnimočná liečivá rastlina, ktorá má pôvod v skalnatých oblastiach juhovýchodného Anglicka odkiaľ sa dostala v stredoveku pomerne rýchlo aj do kláštorných záhrad. V súčasnosti je ostropestrec rozšírený ako jedno až dvojročná rastlina takmer po celom svete. Významnou látkou, ktorú obsahujú semená tohto veľkého bodliaka je práve silymarín. Samotný silymarín je komplex rozličných zlúčenín polyfenolového charakteru ktoré zahŕňajú okrem iného silybín A a B, izosilybín A a B, izosilychristín a silydianín. Spoločnou charakteristikou silymarínového komplexu je jeho silná ochrana pečeňových buniek – hepatocytov, zneškodňovanie voľných radikálov a následná stabilizácia bunkových membrán pečeňových buniek. Silymarín je preto veľmi užitočný pri poškodení pečene, zlých hepatálnych testoch, či už sú spôsobené toxínmi z potravy a prostredia alebo vírusovými infekciami. Viaceré vedecké štúdie potvrdili význam ostropestreca pri ochrane voči poškodeniu pečene alkoholom, infekciou vírusom hepatitídy B a dokonca aj C. Sila silymarínu sa využíva aj pri závažných otravách, ktoré postihujú pečeň, napríklad pri otravách ťažkými kovmi a jedovatými hubami (muchotrávka zelená). Najnovšie štúdie dokumentujú efekt tejto zlúčeniny pri ochrane pečeňových buniek pred toxickým efektom chemoterapie u pacientov s rozličnými nádorovými ochoreniami. Užitočná je však celá rastlina. Listy a korene sa dajú po sparení konzumovať ako chutný šalát, kvetné lôžka po zbavení ostňov plnohodnotne nahradia artičoky a bielené puky pripomínajú chuťou jemné puky čakanky.

Semená vo forme prášku majú nielen vyššiu vstrebateľnosť silymarínu ale sa aj jednoduchšie aplikujú a dávkujú.