Naposledy zobrazené

 

Zmena zasielania živých rastlín jesenná sezóna 2021  :  
Milí zákazníci.  Rastlina je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny majú svoju sezónu a sú z rôznych klimatických pásiem preto nie je možné niektoré rastliny poslať v jednej zásielke a je nutné v záujme čo najlepšieho ujatia rastliny zásielku rozdeliť . Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň preto sa rastliny nezničia následkom sucha alebo sparenia. Upozorňujeme že rastliny nie sú parfém , elektronika alebo oblečenie preto vybavenie objednávky môže trvať dlhšie ako pri neživom tovare.

Ďakujeme za porozumenie :-)

 

 

Myrhovník mozambický

Kód produktu: 01561
Výrobca: INEX plant
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 10.00
12.00

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť V JARNEJ SEZÓNE OD 15.04. AŽ DO JESENNEJ SEZÓNY V ZÁVISLOSTI OD MRAZOV ! AK STE SI OBJEDNALI RASTLINY KTORÉ SA MôŽU ZASIELAŤ V SKORŠOM TERMÍNE A NECHCETE ČAKAŤ DO TERMÍNU ZASIELANIA TEJTO RASTLINY , ODPORÚČAME VYTVORIŤ SI DVE NEZÁVISLÉ OBJEDNÁVKY KTORÉ VÁM ODOŠLEME V ODLIŠNOM TERMÍNE.


Popis rastliny :

Myrhovník mozambický (Commiphora marlothii) pochádza zo suchých savanových oblastí severu Juhoafrickej republiky, z Mozambiku až po Tanzániu a Keňu. Vyznačuje sa zloženými listami a podobne ako aj iné druhy myrhovníkov zhrubnutým kmeňom s olupujúcou sa borkou. Viaceré druhy myrhovníkov (vrátane tých z ktorých sa myrha aj komerčne získava) sú zdrojom nových a zaujímavých bioaktívnych prírodných zlúčenín. Tradične sa myrhovníky a rozličné časti z nich používali v Južnej Afrike v liečbe vredov, horúčky a v prípade uhryznutia jedovatými hadmi či škorpiónmi. V Západnej Afrike sa extrakty zo stonky používali pri liečbe reumatoidných ochorení. Živica niektorých druhov sa používa ako kadidlo pri náboženských obradoch (myrha). Pri viacerých druhoch vedci dokázali ich antibakteriálne, protizápalové, antioxidačné a dokonca protirakovinové účinky. Jedným z týchto druhov je aj Commiphora marlothii, ktorému sa venovala najväčšia pozornosť v Južnej Afrike. V kultúre je tento druh nielen krásnou rastlinou, ktorá oživí interiér zaujímavým vzhľadom, ale je aj jedinečným materiálom pre pestovateľov kaudiciformných bonsajov. Pestuje sa podobne ako iné druhy myrhovníkov v lete na priamom slnku pri bohatej zálievke, v zime úplne na sucho v opadanom stave a pri znížených teplotách okolo 10 °C.