Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Myrhovník mozambický

Cena 12.00
Dostupnosť: dostupný opäť od mája
Cena bez DPH: 10.00
Kód produktu: 01561
Výrobca: INEX plant

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť V JARNEJ SEZÓNE OD 15.04. AŽ DO JESENNEJ SEZÓNY V ZÁVISLOSTI OD MRAZOV ! AK STE SI OBJEDNALI RASTLINY KTORÉ SA MôŽU ZASIELAŤ V SKORŠOM TERMÍNE A NECHCETE ČAKAŤ DO TERMÍNU ZASIELANIA TEJTO RASTLINY , ODPORÚČAME VYTVORIŤ SI DVE NEZÁVISLÉ OBJEDNÁVKY KTORÉ VÁM ODOŠLEME V ODLIŠNOM TERMÍNE.


Popis rastliny :

Myrhovník mozambický (Commiphora marlothii) pochádza zo suchých savanových oblastí severu Juhoafrickej republiky, z Mozambiku až po Tanzániu a Keňu. Vyznačuje sa zloženými listami a podobne ako aj iné druhy myrhovníkov zhrubnutým kmeňom s olupujúcou sa borkou. Viaceré druhy myrhovníkov (vrátane tých z ktorých sa myrha aj komerčne získava) sú zdrojom nových a zaujímavých bioaktívnych prírodných zlúčenín. Tradične sa myrhovníky a rozličné časti z nich používali v Južnej Afrike v liečbe vredov, horúčky a v prípade uhryznutia jedovatými hadmi či škorpiónmi. V Západnej Afrike sa extrakty zo stonky používali pri liečbe reumatoidných ochorení. Živica niektorých druhov sa používa ako kadidlo pri náboženských obradoch (myrha). Pri viacerých druhoch vedci dokázali ich antibakteriálne, protizápalové, antioxidačné a dokonca protirakovinové účinky. Jedným z týchto druhov je aj Commiphora marlothii, ktorému sa venovala najväčšia pozornosť v Južnej Afrike. V kultúre je tento druh nielen krásnou rastlinou, ktorá oživí interiér zaujímavým vzhľadom, ale je aj jedinečným materiálom pre pestovateľov kaudiciformných bonsajov. Pestuje sa podobne ako iné druhy myrhovníkov v lete na priamom slnku pri bohatej zálievke, v zime úplne na sucho v opadanom stave a pri znížených teplotách okolo 10 °C.