Naposledy zobrazené

POZOR!

ZÁSIELKY ZÁKAZNÍKOM ZASIELAME AJ POČAS PANDÉMIE KORONAVÍRUSU. AK STE V NÚTENEJ KARANTÉNE KONTAKTUJTE NÁS E-MAILOM ALEBO TELEFONICKY. POČAS PANDÉMIE ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Zmena zasielania živých rastlín zimná / jarná sezóna 2020.

Milí zákazníci, dovoľujeme Vás informovať že momentálne zasielame rastliny ktoré nie sú náchylné na pokles teplôt. Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí.

 

 

Mayský orech

Cena 30.00
Dostupnosť: skladom +4
Cena bez DPH: 25.00
Kód produktu: 2121

Brosimum alicastrum

Obrovský pralesný strom, ktorý sa tešil mimoriadnej obľube a úcte už za čias starovekých Mayov pochádza z pralesov južného Mexika, Guatemaly, Hondurasu až po Panamu. Mohutné kmene prastarých stromov majú veľké doskovité korene a ich koruna je doslova obsypaná rozličnými epifytickými rastlinami od bromélií až po orchidey. Strom má drobné guľaté a zelené plody ktoré dosahujú veľkosť lieskovca a sú mimoriadne výživné. Vysoký obsah škrobu a minerálnych látok poskytoval v dávnych dobách obživu celým dedinám a mestám v pralesných oblastiach a dodnes je významnou zložkou výživy mnohých komunít domorodcov v južnom Mexiku. Plody majú tiež vysoký obsah antioxidantov. Známy kmeň Lakandonských Mayov varí alebo pečie plody tohoto stromu, po pomletí zasa získavajú istý druh múky z ktorých pečú placky tortilly. Mayský orech sa spomína už v známej knihe mayských legiend Popol Vuh pod názvom ojoche. V našich podmienkach je to veľmi vzácna zbierková rastlina, ktorej sa dobre darí na slnečnom a teplom stanovisku.