Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Mauby

NOVINKA
Cena 12.00
Dostupnosť: skladom +3
veľkosť:
K9, K10 (15 až 20 cm)
Cena bez DPH: 10.00
Kód produktu: 22151
Výrobca: INEX Plant

Zaujímavý nápojový strom s dekoratívnymi, pomerne veľkými listami ktorý je rozšírený v Karibiku. So stromom Mauby sa najčastejšie stretneme na Portoriku, ale aj na Kube či v Dominikánskej republike. Zo sušenej kôry Mauby, cukru, škorice a zopár ďalších ingrediencií  sa vyrába lahodný  osviežujúci a povzbudivý nápoj s rovnakým pomenovaním. Kôra Mauby obsahuje dva málo známe alkaloidy ktoré sú základom jej cenných účinkov. Na tie prišli už pôvodní obyvatelia karibských ostrovov – indiánsky kmeň Taínov, od ktorých sa nápoj Mauby naučili variť aj španielski kolonizátori. Pri pestovaní Mauby oživí interiér nevšednými a nápadnými listami, kôra sa dá zberať až zo starších stromov.