Naposledy zobrazené

POZOR!

ZÁSIELKY ZÁKAZNÍKOM ZASIELAME AJ POČAS PANDÉMIE KORONAVÍRUSU. TELEFONICKÁ LINKA PRE ZÁKAZNÍKOV MôŽE BYŤ DOČASNE  NEDOSTUPNÁ ! PROSÍME O KOMUNIKÁCIU CEZ E-MAIL. POČAS PANDÉMIE ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Zmena zasielania živých rastlín jarná / letná sezóna 2020.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 - 3 týždňov z dôvodu velkého nahromadenia objednávok. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Krpčiarka - vňať sušená 30g

Cena 4.32
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 3.60
Kód produktu: P8311

Neveľká vzrastom, ale mocná účinkami. Táto zaujímavá lesná bylinka bola od pradávna využívaná v tradičnej čínskej medicíne pod názvom Yin Yang Huo – bylina nadržaného capa. Pomenovanie pochádza od pastierov kôz, ktorí pozorovali ako sa capi po spasení porastov krpčiarky stávajú extrémne sexuálne aktívni. Poznatky tradičnej čínskej medicíny potvrdila aj veda, v krpčiarke totiž objavila zlúčeninu ikarín, ktorej mechanizmus účinku je úplne rovnaký, hoci miernejší ako u známeho lieku na liečbu erektilnej dysfunkcie – sildenafilu (Viagry). Podobnosť účinku je taká jasná, že dokonca americký patentový úrad odmietol spoločnosti Pfizer patentovať funkciu sildenafilu a to práve preto, že aj v prírode existuje podobná zlúčenina s veľmi podobným mechanizmom účinku. Účinok krpčiarky je však miernejší, neagresívny, pretože ikarín sa vo vňati nachádza v nižšej koncentrácii ako sildenafil v umelo pripravenom lieku. Účinok ikarínu spočíva v inhibícii 5 fosfodiesterázy, enzýmu zodpovedného za relaxáciu hladkého svalstva v corpus cavernosus mužského penisu, ktorý týmto udrží dlhšie v stave erekcie. Ikarín tiež podporuje tvorbu oxidu dusnatého (NO), čím zabraňuje aterosklerotickým procesom a napomáha prekrveniu a tiež supluje niektoré úlohy testosterónu v organizme. Tiež pôsobí ako antioxidant, antidepresívum, neuroprotektívum a najnovšie sa skúmajú jeho účinky na prevenciu osteoporózy. V praxi sa čaj z vňate krpčiarky uplatňuje ako silné afrodiziakum pri mužskej aj pri ženskej sexuálnej impotencii, zvyšuje citlivosť nervových zakončení v koži, pôsobí blahodarne ako nervové tonikum a zlepšuje činnosť imunitného systému.

Príprava: 5 až 10 g vňate krpčiarky sa zaleje 200 ml vriacej vody a nechá sa macerovať 10 minút. Použitie afrodiziakálnych bylín je vhodné konzultovať dopredu s lekárom špecialistom!


Upozornenie

Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!