Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Kráľovská jaboticaba

NOVINKA
Cena 40.00
Dostupnosť: skladom +2
veľkosť:
K9, K10 (15 až 20 cm)
Cena bez DPH: 33.33
Kód produktu: 14202
Výrobca: INEX Plant
KS

Je najvyššou spomedzi všetkých žabotikáb. Vyskytuje sa v celej strednej a južnej Brazílii pestuje sa však prakticky na celom území Brazílie kvôli jedinečným plodom. Tie sú ako už ich názov napovedá kráľovské nielen ich vzhľadom (na vrchole sú ozdobené efektnou zelenou korunkou na čiernom podklade) ale hlavne veľkosťou. Bežne dosahujú rozmery od 3,5 cm, ale niektoré staršie stromy rodia na kmeni plody až 5 cm veľké, čiernej farby ich veľkosť je teda obdobná až väčšia ako pri golfovej loptičke. Obrovské plody tejto žabotikaby majú lahodnú dužinu a sú vo svojej domovine veľmi ceneným ovocím, na ktorom si podobne ako pri iných druhoch žabotikáb pochutíte len tam kde sa pestujú. Neznášajú, resp. zle znášajú prepravu a jemná dužina sa rýchlo kazí. Nárokmi pri pestovaní sa nelíši od príbuzných druhov, v zbierkach tropického ovocia je však stále veľmi vzácna.