Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Kráľovská jaboticaba nízka

Dostupnosť: vypredané
Kód produktu: 14201
Výrobca: INEX Plant
Cena na vyžiadanie

Zasielame od 15. apríla !

Myrciaria coronata var. Restingas

Veľmi vzácny kultivar Kráľovskej žabotikaby, ktorý uvádzame do kultúry ako absolútnu novinku. Tento kultivar je vzácny a zriedkavý dokonca aj v krajine svojho pôvodu, v Brazílii. Pochádza z piesočnatých pobrežných plání v okolí mesta Rio de Janeiro tzv. restingas, kde je kvôli poľnohospodárstvu, priemyslu, ale asi najviac turistickému priemyslu ohrozený vyhubením. Kráľovská žabotikaba je naozaj verná svojmu názvu, pretože má najväčšie plody spomedzi všetkých druhov žabotikáb - niektoré kultivary majú plody veľké ako golfová loptička (5cm). Od iných druhov sa odlišujú aj zeleným diskom (korunkou), ktorá je v čase zrelosti nápadná na vrchole takmer čierneho plodu. Väčšina odrôd kráľovskej žabotikaby sú naozaj statné stromy, a prastaré stromy môžu dorásť aj do 15 metrov výšky. Kultivar ,Restinga, však popri veľkých plodoch zostáva nízky, aj v prírode boli pozorované rastliny maximálne 3,5 až 4 metre vysoké. Ide teda o rastlinu veľmi perspektívnu aj pre bytové pestovanie. Do obdobia, kedy prinesie kráľovská žabotikaba prvé plody (5 až 8 rokov) Vás táto rastlina poteší aj krásnymi dekoratívnymi listami a hustým pravidelným rastom. Tento stromček je skutočným klenotom, ktorý prekvapí aj naozajstného znalca tropického ovocia.