Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2019  :  

Milí zákazníci.  Dovoľujeme si vás informovať že rastliny zasielame aj počas jesennej sezóny. Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

 Momentálna doba dodania rastlín sa môže pohybovať cca 2 týždňe od objednania.

 

 

Kapská aloe

Cena 4.95
Pôvodná cena 7.98, Zľava 38 %
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 4.13
Kód produktu: 1561
Výrobca: INEX Plant

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť V JARNEJ SEZÓNE OD 15.04. AŽ DO JESENNEJ SEZÓNY V ZÁVISLOSTI OD MRAZOV ! AK STE SI OBJEDNALI RASTLINY KTORÉ SA MôŽU ZASIELAŤ V SKORŠOM TERMÍNE A NECHCETE ČAKAŤ DO TERMÍNU ZASIELANIA TEJTO RASTLINY , ODPORÚČAME VYTVORIŤ SI DVE NEZÁVISLÉ OBJEDNÁVKY KTORÉ VÁM ODOŠLEME V ODLIŠNOM TERMÍNE.


Popis rastliny :

Výnimočný druh liečivej aloe ktorá pochádza z Južnej Afriky. Kapská aloe (A. ferox) patrí k mohutnejším druhom Aloe, dorastá totiž až do výšky 3 metre. Pochádza z Južnej Afriky kde rastie od západokapskej provincie až po Natal a KwaZulu na východe. Obyčajne sa vyskytuje na skalnatých svahoch, trávnatom fynboose ale v polopúštnej krajine okrajov púšte Karoo. Je to od pradávna liečivá a úžitková rastlina, ktorá poskytuje dva produkty – priezračný gél z listov, využívaný v potravinárstve a kozmetike a silne horkú tmavú živicu, ktorú produkujú jazvy po odseknutí starších listov. Kapská aloe je zriedkavejším druhom, ktorý sa zberá priamo z prírody šetrným spôsobom tak, aby nebola ohrozená celá populácia a prežitie celého druhu. Listy obsahujú oveľa viac účinných látok ako Aloe vera, najmä zo skupiny polysacharidov, ale tiež minerálne látky ako železo a vápnik ktoré sú pre organizmus nepostrádateľné. Kapská aloe okrem iného obsahuje: Polysacharid Acemanan, cholín, biotín, kyselinu listovú, inozitol, vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C a E), rôzne enzýmy, esenciálne mastné kyseliny a aminokyseliny, množstvo minerálnych prvkov ako vápnik, železo, horčík, zinok, mangán a tiež uhličitan draselný. Posiľňuje imunitný systém, má výrazné detoxikačné a antioxidačné účinky. Pri použití zvonka na pokožke dezinfikuje, pôsobí protizápalovo a regeneruje preto je vhodná aplikácia šťavy pri ekzémoch , vredoch a zápaloch či drobných poraneniach. Pri vnútornom použití tiež harmonizuje tráviacu sústavu a detoxikačným efektom chráni pečeň pre poškodením. Pretože je pomerne vzácna, sú výrobky z nej nákladnejšie ako výrobky z Aloe vera. V domácnosti sa pestuje pomerne jednoducho na plnom slnku, treba však počítať s tým že časom dorastá do väčších rozmerov.