Naposledy zobrazené

POZOR!

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že zásielky prijaté od 1 JÚLA 2020 budú expedované až po dovolenke od 27 JÚLA 2020. Ďakujeme za porozumenie.

TELEFONICKÁ LINKA PRE ZÁKAZNÍKOV MôŽE BYŤ DOČASNE NEDOSTUPNÁ ! PROSÍME O KOMUNIKÁCIU CEZ E-MAIL.

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Zmena zasielania živých rastlín jarná / letná sezóna 2020.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Kandelábrový baobab

Cena 20.00
Dostupnosť: dostupná opäť od augusta
Cena bez DPH: 16.67
Kód produktu: 29121
Výrobca: INEX Plant

Najväčší a aj najkrajší spomedzi šiestich madagaskarských druhov baobabov pochádza z juhozápadnej časti ostrova kde sa vyskytuje v okolí jazera Ihotry a dediny Bereboka. Mohutný kmeň tvaru mrkvy má priemer až 3 metre a celý strom dorastá do výšky až 30 m. Husto stlačené pokrútené konáre tvoria dáždnikovitú korunu ktorá je v období od mája do septembra bez listov. Krajinné scenérie s kandelábrovými baobabmi sú častými námetmi rôznych kalendárov, pretože právom patria medzi najčudnejšie stromy sveta. V kultúre je tento baobab naozaj vzácny a podľa našich skúseností mu vyhovuje v plné slnko a počas obdobia kľudu absolútne sucho. Staršie exempláre sa dajú udržať tvarovaním v prijateľnej veľkosti.