Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Iroko

NOVINKA
Cena 20.00
Dostupnosť: skladom +5
veľkosť:
K9, K10 (20 a viac cm
Cena bez DPH: 16.67
Kód produktu: 29231
Výrobca: INEX Plant
KS

Iroko (Chlorophora excelsa) je  vysoký strom s rovným štíhlym kmeňom je vzdialene príbuzný morušiam. V západnej a strednej Afrike patrí k posvätným stromom, ktorých sa ľudia nedotknú ani vtedy, keď iné stromy naokolo padnú za obeť drevorubačom. Prastaré stromy dorastajú až do výšky 50 metrov a domorodci veria že v ich konároch bývajú čarodejnice a duchovia predkov. Pre ich uzmierenie preto stromom prinášajú obety a kmene v pralese sú často ozdobené rozličnými kvetmi, figúrkami a amuletmi. Tie sa ostatne vyrábajú aj zo samotného dreva Iroko, pretože je mimoriadne trvanlivé a tvrdé. Nepoškodzuje ho dážď vietor ani drevokazný hmyz a preto je mimoriadne obľúbeným tropickým drevom pre výrobu nábytku, obkladov, parkiet a iných výrobkov ktoré zúžitkujú jeho vynikajúce vlastnosti. Iroko je v jadre také tvrdé, že na jeho spracovanie sa často musia použiť špeciálne nástroje pretože tie bežné sa rýchlo otupia alebo zlomia. V zbierkach je tento druh veľmi zriedkavý a stretnete sa s ním len v špecializovaných zbierkach veľkých botanických záhrad. Napriek tomu na pestovanie nie je náročný a vyhovuje mu hlavne teplo, dostatok svetla a pravidelná zálievka.