Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Ibhucu

Cena 12.00
Pôvodná cena 20.00, Zľava 40 %
Dostupnosť: dostupná od augusta
Cena bez DPH: 10.00
Kód produktu: 1591
Výrobca: INEX Plant

Táto zaujímavá príbuzná afrických Aloe sa zapísala do povedomia odbornej verejnosti len nedávno. Napriek tomu sú prípravky z nej veľmi vyhľadávané najmä medzi kulturistami a vo svete bodybuildingu ako silný testosterón booster. Hoci sa Ibhucu oddávna využívala v domorodej juhoafrickej medicíne na povzbudenie sexuálnych funkcií u mužov a na zvýšenie libida, opodstatnenosť jej využitia bola potvrdená len nedávno. V roku 2009 sa na univerzite vo Ford Hare v Južnej Afrike dokázalo, že extrakt z Ibhucu mnohonásobne zvyšuje produkciu testosterónu v semenníkoch a že tieto vlastnosti sa následne prejavujú nielen vo zvýšenom libide samcov potkanov ale dochádza aj k silnému nárastu proteosyntézy a výraznému rastu svalovej hmoty, aká bola zaznamenaná dovtedy len po užívaní extraktov z kotvičníka. Zaujímavé je, že zvýšenie hladiny testosterónu bolo omnoho vyššie ako pri spomínanom kotvičníku, a už po troch týždňoch sa zvýšila jeho hladina od 275 do 320 %. Tejto rastliny sa okamžite chopil priemysel zaoberajúci sa vývojom doplnkov výživy a na trh sa dostali prvé prípravky s obsahom Ibhucu podporujúcej nielen potenciu ale aj rozvoj svalovej hmoty. Ibhucu totiž nielen že zvyšuje produkciu testosterónu, ale ovplyvňuje aj hladinu LH (luteinizačný hormón), folikulostimulačného hormónu, progesterónu a v jednej štúdii sa dokázalo zníženie hladiny estrogénov. Ibhucu je okrem týchto špecifických účinkov vyhľadávanou liečivou rastlinou, pretože extrakty z listov majú silný hojivý efekt podobne ako pri Aloe. Rastlina je preto vo svojej domovine intenzívne zberaná a ničená. Pri pestovaní sa jej podľa našich skúseností darí v podobných podmienkach v akých rastie aj Aloe vera, znáša však bohatšiu zálievku pokiaľ má dobrú drenáž a priepustný substrát. Kvitne v zimnom období nápadnými a dekoratívnymi svietivo-žltými súkvetiami. V kultúre je naozaj vzácna a pestuje sa veľmi zriedkavo len ako súčasť špecializovaných zbierok liečivých rastlín.