Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Grimal jaboticaba

Cena 50.00
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 41.67
Kód produktu: 14206
Výrobca: INEX Plant

Zasielame od 15.apríla!

Myrciaria sp. Peluda de Alagoas

Mimoriadne perspektívny druh žabotikaby, ktorá doposiaľ nie je vedecky popísaná. Prvé rastliny sa dostali pravdepodobne z okolia mesta Alagoás v severovýchodnej Brazílii do USA, kde sa kvôli výnimočnej kvalite plodov a odolnosti voči suchšej klíme stali vyhľadávanou novinkou. Ľudový názov dostali podľa zberateľa D. Grimala, ktorý ich prvý doviezol a zároveň zaviedol do kultúry. Od iných druhov sa Grimal žabotikaba líši oválnejšimi a tmavozelenými listami a hlavne jemne chĺpkatou pokožkou plodov, ktorá je tuhšia a preto tieto plody znesú na rozdiel od iných žabotikáb aj prepravu a majú dlhšiu trvanlivosť. Plody sú pomerne veľké a hoci rastlina tak ako aj iné druhy nastupuje do plodnosti neskoro (7 až 8 rok pestovania), s pribúdajúcim vekom býva veľmi úrodná. Práve preto by tento raritný druh nemal chýbať v žiadnej špecializovanej zbierke.