Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2019  :  

Milí zákazníci.  Dovoľujeme si vás informovať že rastliny zasielame aj počas jesennej sezóny. Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

 Momentálna doba dodania rastlín sa môže pohybovať cca 2 týždňe od objednania.

 

 

Enciánový stromček - Solanum rantonnetii

Dostupnosť: vypredané
Kód produktu: 141111
Výrobca: INEX plant
Cena na vyžiadanie

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť až od 1.4.   Ak nechcete takú dobu čakať , odporúčame vám vytvoriť si dve nezávislé objednávky.

Enciánový stromček je vlastne blízky príbuzný zemiakov a pepina. Pochádza z južného Paraguaja a Argentíny kde dorastá do výšky aj viac ako tri metre. Pri pestovaní v nádobe však zostáva podstatne nižší. Pestuje sa kvôli krásnym, horcovo modrým až fialovo- modrým kvetom so žltými bliznami, ktoré vykvitajú na rastline vo veľkom množstve práve v letnom období. Kvitnúci enciánový stromček je v tomto období jednoducho neprehliadnuteľný. Na starostlivosť je to veľmi nenáročná rastlina, ktorá vyžaduje akurát pravidelnú a bohatú zálievku slnečné umiestnenie a prezimovanie pri teplotách nad bodom mrazu. Čím častejšie prihnojujeme, tým viac kvetov sa na kríku vyvíja.