Naposledy zobrazené

POZOR!

ZÁSIELKY ZÁKAZNÍKOM ZASIELAME AJ POČAS PANDÉMIE KORONAVÍRUSU. TELEFONICKÁ LINKA PRE ZÁKAZNÍKOV MôŽE BYŤ DOČASNE  NEDOSTUPNÁ ! PROSÍME O KOMUNIKÁCIU CEZ E-MAIL. POČAS PANDÉMIE ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Zmena zasielania živých rastlín jarná / letná sezóna 2020.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 - 3 týždňov z dôvodu velkého nahromadenia objednávok. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Ďumbier (Zingiber officinale)

Cena 6.00
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 5.00
Kód produktu: 25101
Výrobca: INEX plant

Jedným z najznámejších, ale aj najvyužívanejších korení na svete, ktoré majú navyše silné liečivé účinky je práve ďumbier. Táto aromatická subtropická bylina pochádza z Indie a z Juhovýchodnej Ázie, kde sa pestovala od nepamäti pre hrubé, voňavé podzemky s ostrou korenistou chuťou. Mladé podzemky sa využívajú nielen čerstvé ako korenie, ale sa aj nakladajú do octu, oleja alebo sherry pričom sa týmto spôsobom získava výborná príchuť do jedál. Z podzemkov sa tiež varí liečivý ďumbierový čaj, do ktorého sa často pridáva med a citrón a ktorý je naozaj vynikajúci pri akomkoľvek prechladnutí. Ďumbier je nepostrádateľným korením pri pečení zázvorníkov, medovníkov ale aj pri varení ďumbierového piva. Podzemky ďumbieru sa dajú nakladať aj do cukru a jedia sa ako vynikajúci a zároveň zdravý dezert. Je naozaj veľmi veľa možností ako využiť ďumbier v kuchyni, ale menej známe a pritom naozaj pozoruhodné sú aj jeho liečivé účinky. Najnovšie vedecké štúdie dokazujú že ďumbier ovplyvňuje ľudské sérotonínové receptory, ktoré majú na starosti mnohé gastrointestinálne funkcie. Práve preto je ďumbier schopný pomôcť v prípade nevoľnosti vyvolanej cestovaním v aute, na lodi a dokonca aj pri nevoľnosti vzniknutej po aplikovaní chemoterapie. Nové výsledky naznačujú, že ďumbier je prospešný pri artritických bolestiach, chudokrvnosti a tiež vraj dokáže redukovať hladinu HDL cholesterolu. Jedna štúdia dokázala, že práve ďumbier znižuje zápalové markery v hrubom čreve napr. PGE2 a týmto spôsobom môže znižovať riziko vzniku rakoviny hrubého čreva. Jedna zložka z ďumbiera – zingerón dokonca zabíja enterotoxickú formu baktérie Escherichia coli a zastavuje tak hnačku vyvolanú práve týmto nepríjemným patogénom. Prospešných vlastností ďumbiera je naozaj veľa. Pritom samotná rastlina sa pestuje veľmi jednoducho. Na jar začína z hrubých podzemkov vyháňať nadzemná časť rastliny zložená zo stoniek ktoré nesú lesklé kožovité aromatické listy. Práve vtedy ďumbier bohato zalievame a od jari až do jesene pravidelne prihnojujeme, aby boli prírastky čo najväčšie. Ďumbieru sa najlepšie darí na slnečnom mieste v širokej a plytkej miske. Na jeseň rastlina zaťahuje, a práve vtedy zberáme hrubé podzemky, ktoré môžeme využiť na konzum.