Naposledy zobrazené

 

Zmena zasielania živých rastlín jesenná sezóna 2021  :  
Milí zákazníci.  Rastlina je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny majú svoju sezónu a sú z rôznych klimatických pásiem preto nie je možné niektoré rastliny poslať v jednej zásielke a je nutné v záujme čo najlepšieho ujatia rastliny zásielku rozdeliť . Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň preto sa rastliny nezničia následkom sucha alebo sparenia. Upozorňujeme že rastliny nie sú parfém , elektronika alebo oblečenie preto vybavenie objednávky môže trvať dlhšie ako pri neživom tovare.

Ďakujeme za porozumenie :-)

 

 

Drieň veľkoplodý - Vydubeckij

Kód produktu: 33141
Výrobca: INEX Plant
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 16.25
19.50

Pokiaľ hľadáte do záhrady menej známu ovocnú drevinu, ktorá je naozaj nenáročná a odmení sa vám nápadnými cennými plodmi, veľkoplodý drieň je tou pravou voľbou. Tento 3 až 4 metre vysoký ker upúta svojím vzhľadom v každom ročnom období. Na jar, už koncom februára rozkvitajú vo veľkom množstve svietivo žlté kvety plné nektáru, ktoré sú prvou skutočnou pastvou pre včely po mrazivej zime. Drieň kvitne ešte skôr ako zlatý dážď. Hlavnou atrakciou sú však mimoriadne nápadné, svietivo červené plody, ktoré dosahujú pri veľkoplodých novo šľachtencoch veľkosť 3 až 4 centimetre. Dozrievajú postupne od konca augusta až do októbra. Vyznačujú sa nielen vysokým obsahom vitamínu C a karotenoidov ale aj kyslastou veľmi šťavnatou dužinou. Z drienok sú nielen veľmi chutné kompóty, džemy, šťavy a sirupy, ale plody sa dajú aj sušiť či presládzať. V kuchyni plne nahradia severoamerické Cranberry. Skutočnou špecialitou Slovenska je známa drienkovica, ktorá sa ako destilát pripravuje z plodov. Z drienkových kôstok sa v minulosti pražením pripravovala náhradka kávy a z dreva sa vyrábali kvalitné luky a kuše. Drieň je u nás domáca drevina ktorej areál výskytu siaha až po mediterán a na východe až po Kaukaz. Vynikajúco znáša aj zásadité, vápenaté pôdy, pričom preferuje dobre priepustné slnečné miesta v záhrade a je výborne odolný voči mrazom - 30°C až - 40°C . Z jedného dospelého kra môžete v záhrade obrať aj 30 až 40 kg plodov.

Vydubeckij

Vynikajúca odroda veľkoplodého drieňa vyšľachtená na Ukrajine. Plody majú pretiahnuto- hruškovitý až fľaškovitý tvar, dĺžku 30 až 35 mm, šírku 18 až 20 mm a krásnu sýtočervenú farbu. Pokožka plodu je tenká a pokrýva tmavočervenú dužinu, ktorá je smerom ku kôstke plodu svetlejšia. Stredne skorý druh drieňa, ktorý dozrieva okolo 20- až 25. augusta . Mimoriadne úrodný kultivar, z 20 ročného kra ľahko oberiete aj 50 až 60 kg plodov. Tie sú vhodné nielen na priamy konzum, ale aj na spracovanie.