Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Cranberry - Kľukva veľkoplodá

Cena 6.00
Dostupnosť: skladom +27
Cena bez DPH: 5.00
Kód produktu: 03291
Výrobca: INEX plant
KS

Nazývaná je aj veľká Crannberry a pochádza zo širokej oblasti od východu USA až po Kanadu, kde sa pestuje pre veľké a chutné červené plody s chuťou jabĺk a vysokým množstvom antioxidantov. Prvých severoamerických osadníkov naučili zberať cranberries domorodí Algonkinskí indiáni, ktorí ich od dávna používali nielen ako potravinu ale aj ako liek. Keďže rastlina rastie na veľmi vlhkých a močaristých kyslých miestach, plody sa zberajú v USA zaujímavým spôsobom, kedy sa celé pole zaplaví vodou a uvoľnené plody vyplávajú na hladinu kde sa jednoducho zozberajú. Z kľukvy sa najčastejšie pripravujú chutné kompóty, džúsy a šťavy. Obsahujú veľké množstvo vitamínu C a dietetickej vlákniny, esenciálne minerály ako napríklad mangán a množstvo polyfenolických antioxidantov , ktorým vďačí toto ovocie za vysokú antioxidačnú kapacitu vyjadrenú stupnicou ORAC, na ktorej dosahuje hodnoty až 9584 na 100 g plodov. Kľukva je veľmi prospešná pre imunitný a kardiovaskulárny systém a aj v boji proti civilizačným ochoreniam ako antikarcinogén. Viaceré štúdie dokazujú výrazný pozitívny účinok na infekcie močových ciest najmä u žien a prírodný kľukvový džús je účinný v boji proti mnohým patogénom v močových cestách. Kľukva sa ľahko pestuje priamo v záhrade na zamokrenom záhone s kyslou pôdou – najlepšia je čistá vrchovisková rašelina, alebo jednoducho v kvetináči, v ktorom bohato kvitne a rodí. Nemá rada preschnutie.