Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Cambucá

NOVINKA
Cena 80.00
Dostupnosť: skladom +3
Cena bez DPH: 66.67
Kód produktu: 14211
Výrobca: INEX Plant
ks

Najviac ceneným ovocím v okolí miest Rio de Janeiro a Sao Paulo je nepochybne Cambucá. Stredne vysoký ker je blízko príbuzný známejším žabotikabám no na rozdiel od nich vytvára plody podstatne väčšie (až do 6 cm). V období plnej zrelosti sú intenzívne žlto sfarbené a dozrievajú vo veľkom množstve priamo na kmeni. Chuť plodov je vynikajúca – opisuje sa ako niečo medzi mangom, papájou a hroznom. Dekoratívne sú aj veľké, lesklé podlhovasté kopijovité listy. Jediným nedostatkom tejto rastliny je snáď len to, že na prvé plody si treba dlhšie počkať, rastliny bežne začínajú rodiť v 8 až 10 roku pestovania, ale sú schopné zarodiť aj v nádobe, takže ide o veľmi atraktívnu ovocnú rastlinu. Rastliny sú mimo svoju domovinu veľmi vzácne, prakticky sa nepestujú a nájdete ich len v zahraničných špecializovaných zbierkach prípadne u zberateľov rarít ako kuriozitu, ktorej sa len neradi vzdávajú.