Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Bunya - Araukária bidwillova

Cena 10.00
Pôvodná cena 14.29, Zľava 30 %
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 8.33
Kód produktu: 1331
Výrobca: INEX plant

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť až po termíne ( Apríl ) 15.04.2015 Ak nechcete takú dobu čakať , odporúčame vám vytvoriť si dve nezávislé objednávky ktoré vám doručíme v rozličných termínoch.

Araukárie sú nielen nádherné vždyzelené ihličnany, ale predovšetkým skutočné živé fosílie, ktoré zažili najväčší rozmach práve v období dinosaurov. V tom čase rástlo viacero druhov týchto majestátnych stromov aj na našom území (presnejšie na ostrovčekoch, ktoré vyčnievali nad morskú hladinu v období druhohôr) a počas treťohôr boli postupne zatlačené na južnú pologuľu. Hoci Bunya pine nie je mrazuvzdorná, je to jeden z najväčších a zároveň najkrajších druhov araukárií, ktorými môžete ozdobiť izbu, balkón a v letnom období aj terasu, ktorým dodá ozajstný nádych prehistórie. Tento druh sa vyskytuje prirodzene v južnej časti austrálskeho štátu Queensland, kde patrí medzi najvyššie stromy dorastajúce do výšky aj viac ako 45 metrov. Jej šišky sú doslova obrovské a dosahujú priemer až 35 centimetrov, pričom jednotlivé semená sú veľké až do 4 centimetrov a oválneho tvaru. Sú vítanou pochúťkou nielen pre množstvo austrálskych vačkovcov, ale v minulosti tvorili veľmi významnú časť potravy domorodých Aborigénov, ktorí vlastníctvo stromu dodnes považujú za cenný majetok. Bunya pine je veľmi cenená nielen pre kvalitné drevo ale aj ako sadovnícky a lesný strom, ktorý vo svojej vlasti vytvára charakteristické, prehistorické araukáriové lesy. Jej ihlice sú väčšie a mäkšie ako ihlice iných araukárií a podobajú sa ihliciam jej vzácnejšej príbuznej – Wolémie. Pri pestovaní je táto araukária pomerne nenáročná, vyžaduje akurát chladnejšie zimovanie v bezmrazovom priestore, dostatok svetla a pravidelnú zálievku. Dá sa krásne tvarovať a po mnohých rokoch sa vyvíja na skutočne atraktívnu rastlinu v interiéri.