Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Balza

Dostupnosť: len na objednávku
Kód produktu: 22141
Výrobca: INEX Plant
Cena na vyžiadanie

Legendárny strom ktorý pochádza z okrajov pralesov od Bolívie až po južnú časť Mexika. Poskytuje totiž najľahšie komerčne využívané drevo, ktoré ale zároveň dosahuje veľkú pevnosť a húževnatosť. Už za čias Inkskej ríše využívali indiáni kmene balzy na stavbu veľmi ľahkých a pevných plavidiel, plťového typu, na ktorých brázdili Tichý oceán pri pobreží Peru a Ekvádoru, kde sa aj po prvý raz stretli so španielskymi dobyvateľmi pri meste Túmbes v Ekvádore. V súčasnosti je balza neoceniteľným materiálom nielen na stavbu modelov lietadiel a lodí, ale aj reálnych súčastí ultraľahkých dielov pre malé lietadlá či autá, kde sa okrem veľmi nízkej hmotnosti vyžaduje zároveň veľká pevnosť. Balzové drevo je v čerstvom stave zložené z veľkých buniek naplnených množstvom vody, preto je v takomto stave ťažké. Po vysušení však bunky zaplní vzduch a drevo získava svoje vynikajúce kvality. Balza rastie extrémne rýchlo, a už po 10 rokoch môže strom dosiahnuť výšku 30 metrov. V bytových podmienkach, pokiaľ ju pestujeme doma samozrejme túto výšku nedosiahne, no aj tak je to krásna rastlina s obrovskými a majestátnymi listami. Darí sa jej na priamom slnku pri bohatej zálievke a izbovej teplote. Tvarujeme podľa potreby zaštipovaním a rezom.