Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Austrálska kaviárová limetka

Najkrajší citrus!
Cena 19.95
Dostupnosť: skladom +15
Veľkosť:
K3l (30 a viac cm)
Cena bez DPH: 16.63
Kód produktu: 1381
Výrobca: INEX Plant
KS

Popis rastliny :

Táto výnimočná a veľmi neobvyklá limetka pochádza z podrastu subtropického pralesa na východnom pobreží Austrálie. Už prví kolonisti rýchlo rozoznali výnimočnosť týchto stromčekov a pri klčovaní pôvodnej vegetácie ich chránili pred zničením. Na rozdiel od iných limetiek sú plody kaviárovej limetky veľmi dlhé, naplnené ,guľočkami, plnými aromatickej kyslej limetkovej šťavy, ktorá pripomína tvarom kaviár, od čoho je odvodený aj jej názov. Niektoré kultivary majú dokonca aj sýtočervenú farbu, ktorá imituje drahý kaviár aj vzhľadom. Šťavnaté aromatické kaviárové limetky sa stávajú veľkým hitom nielen v ich domovine, ale aj v iných oblastiach sveta kde sa testuje ich komerčné pestovanie. Plody sú vychýrené ako súčasť tzv . Bushfood, čiže zdravej, prírodnej aborigénskej stravy pôvodných obyvateľov Austrálie. Stromček je veľmi dekoratívny aj listami, ktoré sú veľmi drobné a mladá rastlina má doslova bonsajový efektný vzhľad. Vynikajúco toleruje aj plné slnko a na terase či balkóne sa stane tou pravou ozdobou